Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Uprzejmie donoszę, że jestem pijany. 70-latek nie miał sił, żeby wrócić do domu

70-letni rowerzysta miał 1.64 promila alkoholu. (Fot. archiwum policji)

70-latek przyjechał do Nowej Dęby na rowerze, a następnie pił alkohol. Wracając do domu, stwierdził, że nie ma siły pedałować i licząc że funkcjonariusze odwiozą go do domu, zadzwonił na policję i zgłosił że jest nietrzeźwy.

O nietypowej interwencji informuje Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu. Z wypowiedzi rowerzysty wynikało, że mieszka na terenie gminy Baranów Sandomierski i ma do pokonania 19 kilometrów.

Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce.

– Na drodze krajowej nr 9, zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu – relacjonuje podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. – Mężczyzna został zatrzymany do kontroli i okazało się, że to 70-letni mieszkaniec Tarnowskiej Woli, który dzwonił wcześniej na Policję. Funkcjonariusze od razu wyczuli do niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,64 promila.

Rower 70-latka został zabezpieczony. A sam senior trafił pod opiekę bliskich. Funkcjonariusze sporządzili wniosek o jego ukaranie, który trafił do sądu.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin