Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Uwierzyła w miłość meksykańskiego aktora. Chciała wyjść za mąż, straciła 35 tys. zł

Kobieta uwierzyła oszustowi, przelała mu prawie 35 tys. zł. (Fot. archiwum policji)

Przez ponad półtora roku prowadzili między sobą korespondencję, z której wynikało między innymi, że mężczyzna zakochał się w 45-latce i planuje z nią wziąć ślub. Przyjazd amanta do Polski uniemożliwiały jednak kolejne, trudne do obejścia przeszkody.

Oszuści wciąż szukają nowych metod i jak się okazuje są w tym bardzo skuteczni. Tym razem ofiarą cyberprzestępców padła 45-latka z woj. świętokrzyskiego. Kobieta uwierzyła oszustowi, który udawał meksykańskiego aktora. Przez ponad półtora roku wpłaciła mu blisko 35 tys. zł, licząc, że się z nią ożeni.

 Historię miłości bez szczęśliwego zakończenia przytacza ku przestrodze świętokrzyska Policja, do której zgłosiła się ofiara ceberoszusta z Meksyku. Ich znajomość sięga końca lutego ubiegłego roku. 

– Pod koniec lutego 2022 roku kobieta za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę. W trakcie rozmów oszust najpierw podawał się za sprzedawcę obuwia, który został napadnięty i pobity. Potem zmienił narrację i twierdził, że jest znanym meksykańskim aktorem – informuje KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pisał, że wezmą ślub

Przez ponad półtora roku prowadzili między sobą korespondencję. Wynikało z niej między innymi, że mężczyzna zakochał się w 45-latce z Polski i planuje wziąć z nią ślub. Przyjazd do wybranki utrudniały jednak coraz to nowe przeszkody. Były to między innymi problemy finansowe, choroby oraz problemy z prawem.

– Cyberprzestępca wykorzystał doskonale technikę manipulacji, a dla uwiarygodnienia całej sytuacji przesyłał pokrzywdzonej liczne zdjęcia oraz prowadził z nią rozmowy wideo. Oszust był bardzo przekonujący. Dlatego mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego dokonała licznych transakcji finansowych na podane przez niego rachunki bankowe. Wpłaty miały pomóc mu w przylocie do Polski i wzięcia z nią ślubu. Łącznie kobieta wpłaciła na podane konta blisko 35 tys. złotych.

Oszuści zmieniają sposób działania

Policja apeluje, aby zawierając nowe znajomości, być ostrożnym. Zwłaszcza, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy, oczekuje od nas przekazania pieniędzy lub innych kosztowności.

– Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania. Dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. Przypominamy, że cały czas aktualne są ostrzeżenia dla seniorów przed próbami oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, czy „na pracownika opieki społecznej”. Najlepiej jednak nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom – radzi Policja.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin