REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

W kasie Jarosławia brakuje 20 mln zł?

Burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz i jego zastępczyni, wiceburmistrz Patrycja Lachnik są zaniepokojeni tym co pozostawili im porzedni włodarze miasta – brakiem 20 mln zł w budżecie miasta. (Fot. Ewelina Kłak/jaroslawska.pl). 

Po zmianie władz Jarosławia i objęciu steru przez nowego burmistrza Marcina Nazarewicza, powołano na miejskiego skarbnika Katarzynę Czubę. Podczas wykonywania przez nią  pierwszych zadań, przeprowadzono wstępną analizę budżetu. Okazało się, że brakuje w nim 20 mln zł.  Podczas ostatniej konferencji prasowej burmistrz Nazarewicz poinformował, że przeprowadzony zostanie audyt, który może wyjaśnić skąd te braki pieniędzy. 

Jak zapowiedział burmistrz  Marcin Nazarewicz i wiceburmistrz Patrycja Lachnik, obszerna kontrola finansów miasta jest konieczna.

– Niestety wstępna analiza pokazuje, że w budżecie miasta brakuje 20 mln zł – stwierdził włodarz Jarosławia. – W związku z tym zdecydowaliśmy się na zlecenie audytu całej jednostki. 

Wyniki kontroli będą znane jesienią 

Na razie audyt nie został jeszcze zlecony. Obecnie trwają rozmowy, kto miałby się tego podjąć. Jeśli procedura kontrolna rozpocznie się, to jej wyniki nie będą tak szybko znane. Będzie to możliwe dopiero jesienią. Opinia publiczna zapozna się z nimi dopiero po wakacjach. 

Burmistrz dodał, że gdy będzie już wszystko znane, skąd te braki finansowe wyliczane na miliony złotych, to będzie wiadomo jaka jest realna kondycja finansowa miasta.

– To było pierwsze zaskoczenie po wygraniu przez nas wyborów samorządowych, gdy okazało się, że po naszych poprzednikach zostało o 20 mln zł mniej w budżecie miasta – podkreślił Marcin Nazarewicz.  

Wynik audytu zdecyduje, jak będzie wyglądał dalszy rozwój miasta Jarosławia i realizowane inwestycje. Burmistrz wskazał, że kontrola finansów miasta ukierunkuje działania władz na 2024 rok i przyszłe lata. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin