Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

W piątek w Rzeszowie „Dzień dla zdrowia”. Będzie dużo praktycznych ćwiczeń

Ratownicy medyczni w akcji
W trakcie „Dnia dla zdrowia” będzie się można wiele nauczyć od ratowników medycznych. (Fot. Wit Hadło)

W piątek, 21 lipca 2023, w godzinach od 9-12, na parkingu przy Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, odbędzie się impreza medyczno-profilaktyczna „Dzień dla Zdrowia. Przypominamy, edukujemy, kontynuujemy”.

Na wydarzenie zaprasza Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Jej ratownicy planują edukację połączoną z przydatnymi, praktycznymi ćwiczeniami.

W trakcie „Dnia dla zdrowia” w Rzeszowie ratownicy pogotowia:

  • pokażą praktyczne ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy u niemowląt, dzieci i dorosłych,
  • podpowiedzą jak postępować w upalne dni by zapobiec przegrzaniu organizmu,
  • przypomną, by nie zostawiać dzieci i zwierząt, nawet na chwilę w nagrzanym aucie, w temperaturze 30 stopniu wnętrze samochodu już po kilkunastu minutach nagrzewa się do 70 stopni Celsjusza,
  • nauczą wyciągania kleszczy,
  • zmierzą ciśnienie i poziom cukru we krwi.

Na miejscu będą też przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia. Opowiedzą m.in. o programie „Profilaktyka 40 Plus”, i będą udzielać informacji na temat aplikacji mojeFizjo+ i mojeIKP.

Spotkać się też będzie można z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Opowiedzą o profilaktyce chorób nowotworowych, zakaźnych i cywilizacyjnych, profilaktyce zatruć pokarmowych, w tym zatruć grzybami leśnymi.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin