Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Wielka wystawa z okazji 100-lecia żużla. Już od piątku na stadionie przy ul. Hetmańskiej

Fot. Materiały prasowe

Od 5 do 8 kwietnia Rzeszów będzie gospodarzem wystawy z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Miejscem wydarzenia będzie Stadion Miejski „Stal” przy ul. Hetmańskiej 69.

Sport żużlowy liczy już ponad 100 lat! Pierwsze zawody żużlowe odbyły się bowiem w 1923 roku w Australii. Na specjalnej, okolicznościowej wystawie, uświetniającej jubileusz, zaprezentowane zostaną historyczne motocykle żużlowe (najstarszy z 1934 roku!) oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków i dawnych lat żużla w Polsce i na świecie. Ponadto zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami i ciekawostkami z jego historii, zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium, dzięki którym przeniosą się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, aby rywalizować o tytuł najlepszego na świecie.

„Stal” Rzeszów, z dwukrotnym mistrzostwem polski na swoim koncie, zajmuje znaczące miejsce na żużlowej mapie Polski. Dodatkowo, to właśnie w Rzeszowie, na przełomie lat 50. XX wieku, rozpoczęto produkcję jedynego polskiego motocykla żużlowego – FIS, który teraz stanowi jedną z atrakcji na wystawie upamiętniającej 100 lat sportu żużlowego.

Fani czarnego sportu będą mogli zwiedzać wystawę w godzinach:

  • 5 kwietnia (piątek) – 11.00 – 19.00
  • 6 kwietnia (sobota) – 10.00 – 19.00
  • 7 kwietnia (niedziela) – 9.00 – 15.00
  • 8 kwietnia (poniedziałek) – 11.00 – 19.00

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.h69.pl/aktualnosci/wielka-wystawa—100-lat-zuzla

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin