Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Wielki festyn z okazji 80. urodzin Tadeusza Nalepy. Zapraszamy do Zgłobnia

Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska podczas widowiska „60. urodziny” transmitowanego na żywo z Rzeszowa przez 2 program TVP w roku 2003. (Fot. archiwum organizatorów)

Osiemdziesiąt lat temu w Zgłobniu, w gminie Boguchwała, przyszedł na świat Tadeusz Nalepa, znakomity gitarzysta, wokalista i kompozytor, lider kultowej grupy Breakout. Z tej okazji w jego rodzinnej miejscowości przygotowywane są wspaniałe uroczystości.

Dokładnie w dniu urodzin artysty, czyli w sobotę 26 sierpnia, w zgłobieńskim parku noszącym jego imię odbędzie się wielki festyn. Rozpocznie się o godzinie 16 od zabaw dla dzieci i rozgrywek sportowych, działać będą też bary i grille. W ramach tej imprezy odsłonięty zostanie także obelisk poświęcony temu znakomitemu muzykowi.

To nasz blues…

Kulminacyjnym punktem imprezy w Zgłobniu będzie widowisko zatytułowane „To nasz blues…”, które rozpocznie się o godz. 18.  Autorem jego scenariusza i reżyserem jest Tomasz Paulukiewicz.  Usłyszymy w nim piosenki Tadeusza Nalepy interpretowane w najróżniejszy, często bardzo oryginalny sposób. Zostaną wykonane nie tylko na rockowo, czy bluesowo, ale też na ludowo, ogniskowo, jazzowo, na poważnie i przez chór. A także w stylu klasycznej muzyki rozrywkowej.  

Tadeusz Ciebiera ze Zgłobnia i jego zespół na imprezie poświęconej Nalepie
Tadeusz Ciebiera ze Zgłobnia, który kiedyś grywał z Nalepą w palanta, podczas ubiegłorocznej imprezy, zaśpiewał „Po ten księżyc złoty”. (Fot. archiwum organizatorów)

W widowisku wezmą udział znamienici artyści związani ze Zgłobniem oraz ich przyjaciele:

  • Małgorzata Boć,
  • Stanisław Domarski,
  • Robert Uchwat,
  • kwartet smyczkowy Filharmonii Podkarpackiej,
  • zespół ludowy Kompanija,
  • Dziadersi,
  • chór pod dyrekcją Andrzeja Mozgały,
  • a także dzieci i młodzież, laureaci Konkursu na Piosenkę Nalepy.

Zamysłem koncertu jest, by biorący w nim udział nie imitowali Nalepy, lecz nadali jego wspaniałej muzyce nowy, szeroki, ciekawy, a nawet zaskakujący wymiar. Choć oczywiście podczas koncertu nie zabraknie klasycznych wykonań piosenek artysty. Podczas widowiska można będzie również wysłuchać opowieści o życiu muzyka, a także o jego rodzinnych związkach ze Zgłobniem i Rzeszowem. Później zaś odbędzie się zabawa taneczna, przy muzyce granej na żywo. Na całość wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Ponieważ z Rzeszowa do Zgłobnia nie jest daleko, warto wybrać się tego dnia do Parku Nalepy. W wypadku złych warunków pogodowych koncert zostanie przeniesiony do sali gimnastycznej szkoły podstawowej.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin