Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Wiemy, kto wygrał III Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej

Na zdjęciu Seina Matsuoka z duetu Aka Duo z Japonii podczas finałowego koncertu laureatów. (Fot. Materiały organizatora)

W Rzeszowie odbył się prestiżowy konkurs muzyki klasycznej. Stawka była spora, bo do wygrania było nawet 20 tys. euro za zdobycie pierwszego miejsca. W niedzielę w Filharmonii Podkarpackiej  zaprezentowano laureatów i wręczono im nagrody. – Uczestnicy ostatniego etapu zaprezentowali niezwykle wysoki poziom wykonawczy i ciekawy dobór repertuaru – oceniają organizatorzy konkursu. 

I nagroda w kategorii pianiści powędrowała do  Georgia Vasileva z Bułgarii. II miejsce  i 10 tys. euro zdobył Polak Jan Wachowski. Na podium znalazł się także  Kiryl Keduk, reprezentujący Polskę. W kategorii zespoły kameralne pierwsze miejsce i 20 tys. euro zdobył Aka Duo z Japonii, II Reverie Piano Duo, a trzecie Quintessence Wind Quintet.

– Jury doceniło nie tylko wysoki poziom wykonawstwa, ale również dobór repertuaru i jego ekspresyjną przekonywująca interpretacje w formie koncertu. Muzyka polska jest nierozerwalną częścią naszej tożsamości narodowej i historii.

Mamy nadzieje, że laureaci – zespoły oraz pianiści poprzez swoją działalność koncertową będą najlepszą promocją naszej kultury – podsumował Paweł Zalejski przewodniczący jury w kategorii zespoły kameralne. Konkurs jest realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Podkarpacką im. Artura Malawskiego w Rzeszowie

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin