Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Wilki w okolicy Przecławia? Jest nagranie

Wilk widziany w gminie Przecław na Podkarpaciu
Screen z filmu nagranego w okolicach wsi Podole. (Fot. Spotted Mielec)

W sieci pojawiło się krótkie nagranie wideo, na którym widzimy zwierzę podobne do wilka. Jak czytamy w opisie filmu – są to okolice wsi Podole, w gm. Przecław.

Wilki z natury są zwierzętami płochliwymi. Gdy zbliżają się do siedzib ludzkich, jest to przejaw ich naturalnego instynktu. Kierują się nim w poszukiwaniu pokarmu. Zdarza się, że mogą przyglądać się samochodom. Mogą też podczas spotkania przyglądać się nam dłuższą chwilę i nie uciekać od razu. Jednak jak każde dzikie zwierzęta, mogą zachować się też w sposób trudny do przewidzenia. Robią tak, kiedy są prowokowane, chore lub zranione.

W powiecie mieleckim wilki najczęściej widziane były na terenie leśnictw Ostrowy, Pateraki i Czajkowa. W środę na facebookowej stronie Spotted Mielec pojawiło się nagranie, sugerujące, że takie zwierzę żyje też w okolicy wsi Podole. Internauci, komentując nagranie, wskazują jednak, że to nie wilk, a wilczak czechosłowacki, czyli pies pasterski.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin