REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

„Witajcie w naszej bajce – zadbajmy o zdrowie dzieci”

Pod takim hasłem Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu zaprasza na konsultacje dla dzieci, m.in: ortopedyczne, pediatryczne, okulistyczne. Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca, w godzinach od 9 do 14, na parkingu WS w Tarnobrzegu (od strony ul. Mickiewicza).

Dla każdego rodzica zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka to wartości nadrzędne. W zależności od aktualnego wieku, szczegółowe potrzeby zdrowotne dziecka zmieniają się. Można jednak wyodrębnić obszary, które wpływają na utrzymanie dobrego zdrowia niemowląt, małych dzieci i nastolatków. To: czynniki genetyczne, opieka zdrowotna, środowisko fizyczne oraz styl życia.

Mamy wpływ na zdrowie

Najważniejszym z tych czynników, którego wpływ na zdrowie dziecka szacuje się na około 52 proc., jest styl życia, a więc przede wszystkim dieta oraz aktywność fizyczna. To nie tylko pole o największym wpływie, ale również obszar, na którego rozwój rodzice mają ogromny wpływ w trakcie wychowania.

,,Witajcie w naszej bajce – zadbajmy o zdrowie dzieci”, to wydarzenie, którego celem jest promowanie zdrowia i budowa świadomości w zakresie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego, a w szczególności dzieci.

Zbadają „od stóp do głów”

W sobotę, 22 czerwca, w godzinach od 9 do 14, na parkingu Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu (od strony ul. Mickiewicza) odbędą się konsultacje dla dzieci, m.in.: pomiary wzrostu i masy ciała, badanie postawy, podstawowe badania słuchu i wzroku, konsultacje specjalistów pediatrii, ortopedii i okulistyki, warsztaty poświęcone aktywności fizycznej oraz dedykowane szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Dorośli będą mogli skorzystać z badań pomiaru ciśnienia i cukru we krwi, z badań profilaktycznych 40+, a także wykonać dowolne badanie korzystając z 50 proc. rabatu za wykonane badanie, oraz otrzymają informacje o profilaktyce chorób cywilizacyjnych.

Na miejscu będą czekać animatorzy dla dzieci, którzy poprowadzą zabawy, dmuchańce, a także konkursy z nagrodami.

W wydarzeniu wezmą udział także: POW NFZ w Rzeszowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnobrzegu, w której punkcie informacyjnym będzie można uzyskać informacje o profilaktyce chorób cywilizacyjnych oraz zobaczyć wyjątkową kolekcję grzybów jadalnych, niejadalnych, trujących oraz zapoznać się z zasadami bezpiecznego grzybobrania. Brzęcząca Harmonia – projekt uczennic I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu, których inicjatywa skupia się na szerzeniu świadomości o pszczołach oraz ich naturalnym środowisku, a także prozdrowotnych zalety produktów pszczelich.

Wstęp na wszystkie wydarzenia i atrakcje jest bezpłatny.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin