Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

5 osób rannych w wypadku miejskiego autobusu. Lądował śmigłowiec LPR

Wypadek w Woliczce. (Fot. KMP w Rzeszowie)

19 stycznia, w piątek, ok. godz. 10, na drodze krajowej 94 w Woliczce, gmina Świlcza, doszło do poważnego wypadku. Zderzyły się autobus MKS oraz samochód osobowy. Pięć osób zostało rannych. To kierowca i pasażer autobusu oraz kierowca i dwóch pasażerów audi. Pasażera audi w stanie ciężkim przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Droga kilka godzin była nieprzejezdna.

Tak to wyglądało. (Fot. KMP w Rzeszowie)

– Gdy dojechaliśmy na miejsce, dwie z trzech osób jadących w audi, były na zewnątrz pojazdu. Trzecia była zakleszczona, musieliśmy używać sprzętu hydraulicznego, by wyciągnąć ją z samochodu – mówi kpt. Jan Czerwonka z rzeszowskiej Straży Pożarnej.

Na miejsce wypadku ściągnięto śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka.

Fragment relacji z FB Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie: „Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej stwierdzono, że samochodem osobowym podróżowały 3 osoby z czego jedna osoba samodzielnie opuściła pojazd. Pozostałe dwie osoby były nieprzytomne w tym kierowca miał zakleszczone nogi. Ratownicy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego oraz ewakuowali poszkodowanych w miejsce bezpieczne. Autobusem podróżowało 5 osób, które samodzielnie opuściły pojazd z czego 3 osoby były ranne w wyniku wypadku”.

Policja informuje, że w wyniku wypadku ranni zostali: kierowca autobusu oraz dwoje pasażerów w wieku 64-lat i 74-lat, mieszkańcy powiatu rzeszowskiego. Do szpitala został też przewieziony kierowca audi, 19-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego i dwóch pasażerów – 22-letni mieszkaniec Strzyżowa oraz 22-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, który został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

Samochody strażackie i policyjne na miejscu wypadku w Woliczce (Fot: KMP w Rzeszowie)

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca autobusu kursowego w Woliczce skręcał w lewo w kierunku Trzciany. Najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi.

Po zderzeniu pojazdów, droga krajowa nr 94 przez kilkadziesiąt minut była całkowicie zablokowana, po godz. 11 wprowadzono ruch wahadłowy. Policjanci przewidują, że utrudnienia mogą potrwać nawet pięć godzin.

Wypadek w Woliczce (Fot. KMP w Rzeszowie)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin