Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Zamiast wiaduktu przy ul. Hoffmanowej powstanie tunel? Miasto bierze pod uwagę takie rozwiązanie

Zdjęcie poglądowe, przedstawiające teren planowanej inwestycji. (Fot. FB Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa/Mosty Katowice)

O budowie nowego bezkolizyjnego połączenia rzeszowskiego śródmieścia z zachodnią częścią miasta mówi się od wielu lat. I nadal wywołuje ono skrajne opinie.

Obecnie mieszkańcy, aby ominąć tory kolejowe korzystają praktycznie tylko z dwóch bezkolizyjnych przejazdów. Pierwszy z nich to wiadukt śląski, a drugi to oddalony od śródmieścia przejazd pod torami w ciągu alei Batalionów Chłopskich. W związku ze zwiększeniem liczby pociągów w tym rejonie i sygnałami mieszkańców, władze miasta zleciły wykonanie specjalistyczne analizy, dotyczącej budowy tunelu pod torami i połączenia w ten sposób ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej.

Będzie dodatkowa analiza

W tej sprawie wypowiedział się Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

– W odpowiedzi na zgłaszane przez mieszkańców postulaty, wykonana zostanie dodatkowa, specjalistyczna analiza co do możliwości połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej tunelem po torami – poinformował włodarz miasta.

We wtorek, 27 lutego, na sesji Rady Miasta będzie rozpatrywany wniosek prezydenta Rzeszowa i dotyczy on zabezpieczenia w budżecie miasta pieniędzy na wykonanie szczegółowej analizy możliwości budowy przejazdu pod torami.

Część mieszkańców opowiada się za tunelem

Jeszcze w 2022 roku Urząd Miasta zlecił opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej budowy wiaduktu, który łączyłby te dwie ulice. Tego zadania podjęła się firma Mosty Katowice. Umowa z nią została podpisana w maju dwa lata temu. Stworzona przez projektantów koncepcja była konsultowana z mieszkańcami. Podczas spotkań ze strony części mieszkańców padały pytania o możliwość zastąpienia wiaduktu tunelem.

W odpowiedzi na te postulaty mieszkańców, prezydent Rzeszowa zdecydował, że sporządzona będzie specjalistyczna analiza dotycząca możliwości połączenia ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej przejściem podziemnym pod torami.

Analizę wykona firma Mosty Katowice, z którą po decyzji Rady Miasta, zostanie podpisana stosowna umowa.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin