Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Zamienił droższe narzędzia na tańsze. Grozi mu do 8 lat więzienia

Fot. Archiwum

Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mężczyźnie, który w jednym z tarnobrzeskich marketów, zamienił elektronarzędzia – droższy produkt przełożył do tańszego opakowania i zapłacił przy kasie zaniżoną cenę. Sprytny plan oszusta nie powiódł się, gdyż wpadł w ręce ochrony. Mężczyzna usłyszał zarzut. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

W poniedziałek, tarnobrzescy policjanci zostali zawiadomieni o oszustwie, które miało miejsce w jednym z marketów, na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, przed godz. 11, w sklepie pojawił się mężczyzna, który będąc na stoisku z elektronarzędziami, dokonał zamiany narzędzi w opakowaniach.

Mężczyzna wyjął z opakowania wkrętarkę akumulatorową o wartości 119 złotych i w jej miejsce, włożył wkrętarkę akumulatorową o wartości 299 złotych, po czym poszedł do kasy.

Sprytny plan oszusta zauważył pracownik ochrony, który natychmiast zareagował. Kiedy mężczyzna zapłacił zdecydowanie niższą cenę za towar i usiłował wyjść ze sklepu, został ujęty przez ochroniarza i przekazany w ręce tarnobrzeskich policjantów.

Mundurowi wylegitymowali mężczyznę. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Gorzyc. Policjanci sprawdzili opakowanie z elektronarzędziami. Okazało się, że znajduje się w nim przedmiot droższy o 180 złotych.

Mieszkaniec Gorzyc został przesłuchany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło: Podkarpacka Policja

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin