Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Zatrzymano 33 osoby za przestępstwa narkotykowe 

Za przestępstwa narkotykowe zatrzymano 33 osoby. (Fot. archiwum)

Po dwóch latach działań policjantów z Nowej Dęby i Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu zakończono śledztwo w sprawie handlu narkotykami na terenie woj. podkarpackiego i lubelskiego. Zatrzymano 33 osoby i przedstawiono im 121 zarzutów. Cztery osoby trafiły do aresztu. 

Przestępcy wprowadzali do obrotu znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Jeszcze w maju 2021 r. patrol policyjny zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy. Siedzący za kierownicą 17-latek i jego pasażer mieli ze sobą amfetaminę. Policjanci ustalili wówczas linię dostaw oraz inne osoby trudniące się procederem narkotykowym. 

Podczas śledztwa ustalono, że w latach 2021 – 2023 dilerzy mogli wprowadzić na rynek ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków – amfetaminy, marihuany, mefedronu o łącznej wartości 340 tys. zł. 

W tej sprawie policjanci zatrzymali 33 osoby w wieku od 17 do 40 lat. To mieszkańcy powiatów: tarnobrzeskiego, stalowowolskiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, rzeszowskiego i janowskiego. Postawiono im łącznie 121 zarzutów dotyczących naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zarzuty z ustawy prawa farmaceutycznego i naruszenia przepisów dotyczących amunicji i broni. 4 osoby trafiły tymczasowo do aresztu na trzy miesiące  i ten okres może być im wydłużony. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin