Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Zielona Arkadia powstanie na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie

Wizualizacja Arkadii na osiedlu Drabinianka (Fot. Materiały Urzędu Miasta)

Tereny sąsiadujące z nową szkołą i przedszkolem przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie staną się strefą wypoczynku i rekreacji. Dedykowana ma być zarówno najmłodszym rzeszowianom, jak i seniorom. Projekt Arkadii, bo taką nazwę strefa wypoczynku i rekreacji na osiedlu będzie nosiła, jest już gotowy.

Projekt zakłada stworzenie parku, którego jednym z elementów będzie plac zabaw. Zostanie on wyposażony m.in. w tyrolkę, huśtawki, piaskownicę z elementami zabawowymi. Ustawione zostaną tam także inne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe oraz muzyczne. Częścią tego projektu będzie także budowa alejki parkowej, ustawienie ławek, stojaków na rowery. Ponadto teren zostanie wzbogacony kwitnącymi rabatami bylinowymi oraz drzewami ozdobnymi, m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami.

(Fot. Materiały Urzędu Miasta)

Arkadia to pomysł mieszkańców

Powstanie Arkadii jest pomysłem mieszkańców osiedla Drabinianka, którzy swoją inicjatywę zgłosili do ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł zdobył poparcie rzeszowian, jednak z przyczyn formalnych nie mógł zostać zrealizowany w puli środków, które w budżecie miasta są rezerwowane na budżet obywatelski.

– Arkadia jest bardzo ciekawym projektem, w który zaangażowało się wielu mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Dlatego też podjąłem decyzję, by to zadanie wpisać do tegorocznego budżetu miasta i je wykonać – dodał.

(Fot. Materiały Urzędu Miasta)

Będzie strefa edukacyjna i rekreacyjna

Przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca strefy wypoczynku i rekreacji na osiedlu Drabinianka został już ogłoszony. W tym roku zrealizowany zostanie pierwszy etap inwestycji. W kolejnym planowane jest stworzenie stref: edukacyjnej, rekreacyjno-sportowej oraz przyrodniczej. Strefa docelowo zajmie teren o powierzchni ponad 80 arów. Dokumentację projektową Arkadii przygotował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

(Fot. Materiały Urzędu Miasta)
(Fot. Materiały Urzędu Miasta)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin