REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Zmarł mężczyzna, potrącony w Mielcu przez szynobus

Fot. KWP Rzeszów

W mieleckim szpitalu zmarł mężczyzna, potrącony 29 stycznie br. przez szynobus. Policja nie przestaje wyjaśniać okoliczności zdarzenia.  

Skład kolejowy dopiero zaczynał swój kurs relacji Mielec – Dębica, kiedy ok. godz. 20. na wysokości ul. Bolesława Wstydliwego uderzył w siedzącego obok torów mężczyznę. O wypadku obsługa pociągu natychmiast powiadomiła  policję i służby ratunkowe, na miejscu pojawiły się też jednostki straży pożarnej. Ranna ofiara, z ciężkimi obrażeniami głowy, została przetransportowana do szpitala. W pierwszym etapie postępowania wyjaśniającego okoliczności zajścia śledczy ustalili, że pociągiem podróżowało 15 pasażerów oraz pracownicy – konduktor, dwóch maszynistów i kierownik. Nikt z nich nie odniósł obrażeń, obsługa pociągu była trzeźwa. Poszkodowany nie miał przy sobie dokumentów, jedną z pierwszych czynności śledczych było ustalenie jego tożsamości.  

Śmierć ofiary potrącenia nie przerywa prokuratorskiego dochodzenia, które ma ustalić wszystkie okoliczności tej tragedii.   

– Czynności nadal trwają – zapewnia podkom. Bernadetta Krawczyk, oficer prasowy KPP w Mielcu. – Będą analizowane ślady z oględzin miejsca zdarzenia, prowadzone są pomiary, które mają określić, w który miejscu torowiska znajdował się poszkodowany w chwili zdarzenia, czy nie było jakiejkolwiek winy maszynisty pociągu.

Wśród wielu wariantów   przebiegu wydarzeń śledczy nie wykluczają także próby samobójczej. Ze względu na stan zdrowia 30-latka śledczy nie mogli zapytać go o jego wersję wydarzeń.  

Przeklęte miejsce?

Bardzo podobny przebieg miał wypadek, do którego doszło na mieleckim torowisku niemal dokładnie rok temu. W połowie lutego 2023 r. na torach kolejowych przy ul. Głowackiego szynobus śmiertelnie potrącił 70-latka. Wówczas również był już późny wieczór, a ofiara znajdowała się w niedozwolonym miejscu. Oba miejsca tragedii dzieli w linii prostej zaledwie ok. 2 km.  

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin