Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Zniszczyli dwa samochody. Jeden z wandali użył cegły, drugi – własnych nóg

Mężczyzna trafił do aresztu, a później do zakładu karnego. (Fot. archiwum policji)

W Dębicy dwóch mężczyzn znalazło sobie nietypowe zajęcie. Obaj się nie znali, ale zrobili podobne rzeczy na szkodę mieszkańców. 7 i 14 września zniszczyli dwa samochody. Co ciekawe, obaj mieszkają poza Dębicą. Jeden w Rzeszowie, a drugi w Lubzinie.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce kilka dni temu, 7 września. Wówczas kobieta zgłosiła policji, że przy ul. Kościuszki widziała, jak mężczyzna niszczył zaparkowany na ulicy pojazd. Patrol, po przyjeździe na miejsce, zastał sprawcę siedzącego obok uszkodzonego auta. Był to mieszkaniec Rzeszowa.

Z informacji przekazanych przez asp. sztab. Jacka Batora, rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Dębicy wynika, że z podejrzanym o ten czyn, kontakt był mocno utrudniony. Mężczyzna trafił do szpitala psychiatrycznego. Sprawca do uszkodzenia samochodu użył m.in. cegły.

O drugim, podobnym zdarzeniu, dębicka policja została poinformowana w czwartek, 14 września. Tego samego dnia udało się namierzyć wandala. Mieszkaniec, tym razem z Lubziny, również zaczął niszczyć stojący na jednej z ulic samochód. Jednak nie używał do tego celu cegły, a własnych nóg. Kopał bowiem w karoserię.

Mieszkaniec Lubziny został zatrzymany przez policję. Trwa postępowanie w tej sprawie. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin