REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 28 września 2023

„Zorza” w Zorzy. W piątek premiera filmu o rzeszowskim kinie

Zorza jest najstarszym kinem w Rzeszowie. (Fot. Wit Hadło)

Zwykle to w nim są pokazywane filmy, teraz to ono występuje w roli głównej. Kino Zorza w Rzeszowie to ostatnie takie miejsce w regionie.

To było trzecie powojenne kino, spośród 24, które istniały w Rzeszowie. Przetrwało walcząc z przeciwnościami i kryzysami, klucząc pomiędzy multipleksami, digitalizacją i transformacją kulturowo-społeczną. Twórcy deklarują, że opowieść ta  jest pretekstem do podjęcia refleksji o tym, czym było kino kiedyś, a czym jest teraz i jaką pełni rolę w naszej świadomości, kulturze i społeczeństwie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kino Zorza tej wiosny powinno należeć do miasta

Premiera filmu „Zorza” w reżyserii Ewy Kitlińskiej odbędzie się w najbliższy piątek, 24 marca o godz. 19 . Po seansie zaplanowano rozmowę z twórcami oraz koncert „Late Night Poems”. Zagrają: Eskaubei, Piotr Lemańczyk, Tomasz Nowak, Michał Szkil, Grzegorz Pałka. Wstęp bezpłatny.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Pierwsza strona papierowego wydania dziennika Super Nowości z 27 IX 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin