Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 4 marca 2024

Depilacja pleców: Jak pozbyć się owłosienia z trudno dostępnych miejsc?

Usuwanie zbędnego owłosienia to zabieg, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Wykonujemy go na wiele różnych sposobów, bardziej i mniej trwałych, jednak nie da się ukryć że ciągłe powtarzanie ich co jakiś czas może jak najbardziej być uciążliwe i męczące – zarówno dla nas, jak i dla naszej skóry. Czy depilacja laserowa jest odpowiedzią na nasze potrzeby? Czy laser umożliwia całkowite, permanentne usunięcie zbędnych włosów?

1. Depilacja laserowa – na czym polega?

2. Depilacja trudno dostępnych miejsc – czy laser pomoże?

3. Kiedy depilacja laserowa będzie mało skuteczna?

4. O czym pamiętać umawiając się na zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa – na czym polega?

Usuwanie zbędnego owłosienia jest praktyką bardzo powszechną i wykorzystywaną od wieków. Nie tylko panie, ale także i panowie wykonują wiele zabiegów, aby pozbyć się włosów z różnych części ciała. Część z nich usuwamy tymczasowo, na przykład podczas golenia brody u mężczyzn. Z innych z kolei wiele osób chętnie pozbyłaby się na stałe. Niestety większość powszechnych metod golenia umożliwia pozbycie się włosków tylko na pewien czas. Jedyną trwałą metodą jest depilacja laserowa, która polega na osłabieniu mieszków włosowych od wewnątrz. Tym samym blokujemy ich wzrost i sprawiamy, że więcej nie pojawiają się na naszym ciele. Zazwyczaj do uzyskania trwałego efektu trzeba wykonać kilka sesji, zależnie od grubości i wytrzymałości naszych włosów. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: depilacja.pl.

Depilacja trudno dostępnych miejsc – czy laser pomoże?

O ile o nogi czy pachy łatwo jest zadbać dowolną metodą golenia, o tyle niektóre części naszego ciała są na tyle delikatne lub rozległe, że regularne golenie włosów w ich obszarze może prowadzić do podrażnień i sprawić nam przykrość. W przypadku depilacji laserowej podobne efekty są znacznie mniejsze, a dodatkowo możemy pozbyć się włosków na stałe, jeżeli wykonamy kilka sesji w zaleconych odstępach czasu. Depilacja laserowa pleców to jeden z przykładów, na który najczęściej decydują się panowie. Równie często wybieranymi zabiegami są pachy, strefy intymne, nogi czy tak zwany wąsik.

Kiedy depilacja laserowa będzie mało skuteczna?

Chociaż depilacja laserowa jest bardzo skuteczna, nie każdy może z niej z powodzeniem skorzystać. Światło lasera najlepiej działa na ciemne, grube włosy, co sprawia że wielu mężczyzn może z powodzeniem skorzystać z podobnego zabiegu zamiast klasycznych form usuwania owłosienia. Z kolei w przypadku włosków blond lub rudych efekt ten może nie być tak spektakularny, ponieważ zawierają one mniej barwnika, na który oddziałuje światło lasera. W przypadku bardzo jasnego owłosienia depilacja tym sposobem jest zwykle nieskuteczna, chociaż z drugiej strony takie włosy zwykle dobrze poddają się klasycznym produktom, jak depilator, wosk czy zwykła maszynka do golenia.

O czym pamiętać umawiając się na zabieg depilacji laserowej?

Jeżeli chcemy skorzystać z zabiegu depilacji laserowej, pierwszym krokiem będzie umówienie się na wizytę z konsultacją wstępną. W jej trakcie specjalista oceni, czy nasze włosy nadają się do pracy z laserem oraz jak wiele sesji będziemy potrzebować, by pozbyć się ich całkowicie. W tym czasie powinniśmy również dowiedzieć się, jak przebiega sam zabieg oraz jak należy dbać o skórę po jego wykonaniu. Gdy już umówimy się na kolejne sesje z laserem, powinniśmy bezwzględnie przestrzegać wszelkich zaleceń co do ubioru, pielęgnacji oraz wystawiania skóry na słońce – dzięki temu uzyskamy trwały efekt bez podrażnień i bólu.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin