REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Innowacyjne technologie AGD w ekologicznej kuchni – płyty indukcyjne

W trosce o planetę warto zadbać o mniejsze zużywanie zasobów. Stan środowiska naturalnego ulega pogorszeniu, koniecznością jest zatroszczenie się o nie i wprowadzenie zmian od teraz, by wpłynąć na lepszą kondycję. Te zmiany powinny być wprowadzone w każdy możliwy aspekt życia. W tym artkule przedstawiono ekologiczne podejście w kuchni, rozpoczynając od gotowania zero waste, przechodząc do doboru sprzętów takich jak m.in. płyta indukcyjna, lodówka, itp. Niezastąpiona jest w tym zakresie marka Electrolux wraz ze swoją ekologiczną ideą.

Zdrowo i ekologicznie

Warto duży nacisk stawiać na to, aby nie marnować jedzenia. Zakupy żywieniowe niech będą przemyślane, najlepiej wybierać się do sklepu z listą zakupów i jej ściśle się trzymać. Najlepiej kupować warzywa i owoce sezonowe, są one smaczne, pochodzą od polskich dostawców i mają atrakcyjne ceny. Odpowiednie przechowywanie produktów jest kluczem do sukcesu, by żywność za szybko się nie psuła. Świetnym pomysłem jest regularny przegląd lodówki oraz spiżarni, to także idealna okazja do tworzenia własnych improwizacji kulinarnych oraz sposób na oszczędność pieniędzy. W ekologicznej kuchni produkty z krótkim terminem ważności, bardzo dojrzałe owoce i warzywa są natychmiast wykorzystywane do pysznych dań. Pyszną zupę, czy koktajl, albo sałatkę i więcej ciekawych posiłków można wykonać z domowych zapasów, o których często się po prostu zapomniało. Oszczędność czasu i pieniędzy z całą pewnością niezmiernie cieszy.

Oszczędność energii

Troska o ekologię, to nie tylko niemarnowanie żywności, ale także mniejsze zużywanie energii, wody, a także odpadów, które zostają podczas przygotowywania posiłków oraz ich przechowywania. Wybierając do swojej kuchni sprzęty AGD warto zwrócić uwagę na markę Electrolux z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że jej ideologii bliska jest natura, stawia na innowacje technologie, opierając się na zasadach zrównoważonego rozwoju. Istotne jest, aby dbać o mniejsze zużywanie energii. Sposobem na to jest wybór sprzętów AGD o niskiej klasie energetycznej oraz dobór oświetlenia z żarówkami energooszczędnymi. Electrolux jest szwedzką firmą, która kultywuje skandynawską ideę polepszania stanu naszej planety, w końcu mamy ją tylko jedną. Zaopatrując się w sprzęty kuchenne AGD warto wybierać ekologiczne rozwiązania.  Poniżej przedstawiono istotne informacje dotyczące płyt indukcyjnych marki Electrolux, w kótrych zostały wykorzystane nowoczesne technologie.

Płyty indukcyjne

Chcąc chronić środowisko minimalizując zużywanie energii przy okazji otrzymamy mniejsze rachunki. Wybierając płytę indukcyjną Electrolux zaczniemy ekologicznie oraz ekonomicznie przyrządzać posiłki. Za sprawą posiadanej w płycie indukcyjnej funkcji SenseBoil zostanie automatycznie zmniejszana moc grzania, a co za tym idzie nie będzie dochodziło do przypalenia jedzenia. To w jaki sposób działa płyta indukcyjna jest niesamowita. Wykorzystując opcję Eko Timer można jeszcze lepiej pilnować czas pracy indukcyjnej, w której po określonym czasie zachodzi automatyczne wyłączenie płyty indukcyjnej. Płyty indukcyjne marki Electrolux posiadają kolejne dowody na ekologiczne podejście – otóż za sprawą sprawą wskaźnika ciepła resztkowego jest wiadomo, które pole grzewcze można jeszcze użyć do na przykład dokończenia robienia posiłku bez wykorzystywania prądu. Innowacyjna płyta indukcyjna bardzo szybko się nagrzewa, dzięki czemu posiłki szybko mogą zostać zrobione, przy znacznej oszczędności prądu. 

Jaką płytę indukcyjną wybrać

Wśród płyt indukcyjnych marki Electrolux znaleźć można wiele ciekawych, innowacyjnych funkcji, które poprawią komfort życia i pozwolą zadbać o mniejsze zużywanie energii. Oprócz szybkiego przygotowywania posiłków, cechują się one łatwością podczas czyszczenia. Warto poznać choć kilka z oferowanych funkcji, by łatwiej podjąć decyzję przy wyborze. Podłączenie płyty indukcyjnej marki Electrolux zwiększy komfort w kuchni. Każda seria ma rozmaite funkcje, warto wybrać najlepszą dla siebie. Płyta indukcyjna Electrolux to nowoczesność przy jednoczesnym dbaniu o planetę. 

  • TotalFlex – wykrywa naczynia na niej umieszczone, dzięki czemu można pracować z całą powierzchnią płyty indukcyjnej i przesuwać garnki, czy patelnie nie zatrzymując przygotowywania posiłków. 
  • PowerBoost – ta funkcja dzięki ustawieniu zwiększonej mocy grzania jeszcze bardziej przyspieszy proces gotowania. 
  • Minutniki indywidualnej strefy – pola grzejne mogą mieć oddzielnie ustawione zegary, co znacznie ułatwi gotowanie kilku posiłków. 
  • Funkcja Boil Assistance** – za sprawą wbudowanego czujnika wrzenia Boil Sensor, jest wykryte to, kiedy dojdzie do wrzenia. 
  • Hob2Hood® – za sprawą tej funkcji okap łączy się z płytą grzewczą. Kiedy zaczyna się gotować, wówczas okap dopasowuje się do pracy płyty indukcyjnej.
  • Infinite – dzięki tej funkcji pola grzewcze określają rozmiary oraz kształty naczyń, wysyłając do podstawy każdego z nich ciepło. 
  • XL Triple Zone* – duże pola grzejne sprawiają, że można wykorzystać nawet największe garnki oraz patelnie. 
  • Direct Access – stwarza możliwość szybkiego ustawiania temperatury. Sterowanie płytą indukcyjną jest szybkie i łatwe. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin