REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Jak znaleźć pracę na wakacje?

Wakacje to świetna okazja dla uczniów i studentów na znalezienie pracy dorywczej. Dzięki niej będą oni mogli zarobić trochę pieniędzy, jednocześnie wykorzystując wolny czas na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Praca wakacyjna również świetnie wygląda w CV młodej osoby — dzięki niej pracodawca zauważy Twoją ambicję i chęć rozwoju. Jak więc znaleźć pracę na wakacje i gdzie jej szukać? Sprawdźmy!

Jak napisać CV do pracy na wakacje?

Tworząc CV do pracy na wakacje, skup się przede wszystkim na swoich mocnych stronach, dostosowując je do podanej i wybranej oferty pracy. Nie martw się brakiem doświadczenia. Tę rubrykę w swoim życiorysie zastąp słowami opisującymi Twoje umiejętności i ambicję związaną z podjęciem pracy. Aby jeszcze bardziej zachęcić pracodawcę do zaproszenia Cię na rozmowę rekrutacyjną, możesz do swojego dokumentu dołączyć również list motywacyjny, w którym przedstawisz swoją motywację do pracowania na danym stanowisku.

Jaka praca na wakacje?

Szukając pracy na wakacje, możesz natknąć się na wiele ogłoszeń. Są one bardzo często związane z turystyką, branżą gastronomiczną czy ogrodniczą. To właśnie w tych sektorach podczas ciepłych dni zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników. Jeżeli lubisz wyjazdy i naturę, możesz aplikować o pracę nad morzem. Nocleg zazwyczaj jest oferowany przez pracodawcę. Jedyne, o co musisz zadbać, to wyżywienie oraz dojazd do miejsca pracy. A może chcesz znaleźć pracę blisko obecnego miejsca zamieszkania? W takim wypadku warto zacząć roznosić ulotki lub wyprowadzać psy. Innym rozwiązaniem jest szukanie pracy w okolicznych barach, kawiarniach czy pubach w charakterze kelnerki lub pomocy kuchennej.

Gdzie szukać ofert pracy?

Oferty pracy dorywczej na wakacje dostępne są na różnorodnych portalach np. Pracuj.pl. Dzięki różnorodnym filtrom i możliwości wpisania kryteriów jesteś w stanie w szybki sposób znaleźć coś dla siebie. Innym rozwiązaniem są grupy ogłoszeniowe na Facebooku. Możesz również samodzielnie umieścić ogłoszenie, w którym opiszesz swoje doświadczenie i wykażesz swoją chęć pracy. Nie zapomnij o zamieszczenie numeru kontaktowego! Jeżeli nie chcesz szukać pracy przez Internet, postaraj się spytać o możliwość zatrudnienia w okolicznych zakładach np. restauracjach czy sklepach.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin