REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Jakie działania warto podjąć, aby zwiększyć zaangażowanie pracowników w branży IT

Odpowiedni poziom zaangażowania pracowników bezpośrednio oddziałuje na rozwój całej firmy. Warto zatem zastanowić się nad wdrażaniem skutecznych działań, aby wpłynąć na motywację zatrudnionych osób. Dobrym pomysłem mogą być chociażby darmowe szkolenia lub inne atrakcyjne benefity. Sprawdź, jakie działania najlepiej podjąć, aby wpłynąć na wydajność pracowników!

Zainwestuj w podnoszenie kwalifikacji pracowników

Z myślą o zwiększeniu zaangażowania pracowników w branży IT warto zainwestować w ich rozwój. Dobrym pomysłem może być na przykład sfinansowanie szkoleń, aby podnieść kwalifikacje zatrudnionych osób. Mogą one dotyczyć na przykład obsługi konkretnej technologii czy wykorzystywania w praktyce wybranych frameworków lub modułów. Ważne jest, aby wykupiony kurs czy szkolenie rzeczywiście okazał się przydatny w realizowanych przez firmę projektach. Innym rozwiązaniem może być sfinansowanie studiów podyplomowych, co również wpłynie motywująco na pracownika. Warto też podnosić kwalifikacje zatrudnionych osób poprzez zaangażowanie ich w branżowe konferencje.

Najnowsze oferty pracy IT są dostępne online – odwiedź portal https://theprotocol.it/ i dodaj swoje ogłoszenie!

Postaw na motywowanie pracowników za pomocą premii

Dobrym sposobem na zwiększenie zaangażowania pracowników w branży IT mogą być także finansowe bonifikaty. Tego typu motywatory są dość często stosowane w sektorze nowoczesnych technologii. Mogą mieć formę premii wypłacanej jako wynagrodzenie po zakończeniu trudnego projektu lub podwyżki wynagrodzenia. Alternatywą są vouchery i bony wręczane wybranym pracownikom, którzy wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem.

Nie zapomnij o pochwałach

Częste pochwały pracowników również wpływają na zwiększenie ich zaangażowania. Można przekazywać je w formie feedbacku, zwracając uwagę na konkretne działania. Pochwała może dotyczyć na przykład szybkiej realizacji danego zlecenia lub wykazania się kreatywnością podczas wykonywania projektu. Warto podkreślić, że w branży IT pozytywny feedback jest jednym z bardziej skutecznych narzędzi do motywowania pracowników.

Wejdź na  https://www.pracuj.pl i dodaj własną ofertę zatrudnienia!

Zaproponuj elastyczny czas pracy

Motywacja pozapłacowa może być bardzo skuteczna w zwiększeniu zaangażowania pracowników w branży IT. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na benefity, które są charakterystyczne dla sektora nowoczesnych technologii. Jednym z nich jest elastyczny czas pracy, często łączący się ze zdalnym trybem realizowania obowiązków zawodowych. Obecnie coraz więcej pracowników IT wykonuje powierzone zadania w ramach home office, co wiąże się z wieloma dodatkowymi korzyściami. Możliwość ich realizacji w domowym zaciszu i w dogodnym czasie sprawia, że pracownik czuje się bardziej swobodnie. Łatwiej godzi obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym niż w przypadku konieczności podporządkowania się narzuconemu odgórnie grafikowi. Zaproponowanie elastycznego czasu pracy świetnie sprawdza się zatem jako dodatkowy motywator zwiększający zaangażowanie pracownika.

Podsumowanie

Każdy właściciel firmy z sektora nowoczesnych technologii powinien sam zastanowić się, jaki rodzaj motywacji najlepiej sprawdzi się w przypadku jego pracowników. Benefity pozapłacowe i inne korzyści warto skonsultować z całym zespołem, aby forma wynagrodzenia jak najlepiej odpowiadała potrzebom specjalistów IT. Spełniając ich oczekiwania dotyczące na przykład trybu pracy czy skorzystania z konkretnych kursów lub szkoleń, można znacząco wpłynąć na poziom zaangażowania.

Przeczytaj także: https://blog.theprotocol.it/artykul/ai-w-rekrutacji-jakie-sa-mozliwosci-i-ograniczenia

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin