Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 28 lutego 2024

Kolejny odkurzacz z BSH w Rzeszowie triumfuje w prestiżowych testach

Jeden z odkurzaczy zaprojektowanych i produkowanych w BSH w Rzeszowie zdobył doskonałe oceny w testach niemieckiej organizacji Stiftung Warentest. Urządzenie wyróżnia się przede wszystkim wysoką efektywnością i najwyższej klasy filtrem powietrza. To kolejny sukces producenta AGD, który rozwija się w Rzeszowie od 10 lat.

Założona w 1964 r. niemiecka fundacja Stiftung Warentest publikuje wyniki niezależnych testów produktów i usług, które cieszą się dużą popularnością i zaufaniem konsumentów. Instytucja zwraca szczególną uwagę na jakość wykonania, efektywność działania i funkcjonalność urządzeń. W tegorocznym porównaniu rynkowych nowości pochodzący z Rzeszowa odkurzacz Bosch Serii 6 zdobył bardzo wysoką ocenę. To projekt centrum badań i rozwoju w BSH w Rzeszowie.

Dariusz Niżnik, inżynier rozwoju w BSH w Rzeszowie wyjaśnia, co decyduje o wysokiej wydajności tego modelu odkurzacza. „Zaprojektowaliśmy specjalny kształt węża, aby zapewnić jak największy przepływ powietrza generowany przez silnik. Wariant wyposażony jest w szereg dodatkowych akcesoriów, m.in. ssawkę do tapicerki oraz ssawkę do mebli z naturalnym włosiem” – powiedział.

Odkurzacz jest wyposażony w wysokiej klasy filtr, który usuwa niemal 100% alergenów, drobnych cząsteczek kurzu i bakterii oraz zapobiega ich przedostawaniu się do pomieszczenia z wywiewanym powietrzem. Najnowszy bezworkowiec z Rzeszowa wyróżnia też innowacyjny sposób redukowania drgań. Lider zespołu rozwoju w BSH w Rzeszowie Patrycja Bożek podkreśla, że w BSH każdy nowy odkurzacz przechodzi dziesiątki testów, podobnych do tych wykonywanych przez Stiftung Warentest.

„Badamy efektywność odkurzania, poziom hałasu, ergonomię, łatwość użytkowania odkurzacza. O tym wszystkim myślimy już na etapie projektowania urządzenia, a potem to weryfikujemy” – powiedziała Patrycja Bożek.

W rzeszowskim centrum badań i rozwoju BSH są opracowywane i testowane nowoczesne modele odkurzaczy i ekspresów do kawy wprowadzane następnie do produkcji w fabrykach Grupy BSH w Europie. „Podczas realizacji tego projektu ponownie przekonałem się, z jak znakomitymi osobami mogę pracować. Cieszę się, że naprawdę stawiamy konsumenta w centrum naszej uwagi” – powiedział Krzysztof Burzyński, dyrektor działu rozwoju w BSH w Rzeszowie.

BSH produkuje na Podkarpaciu kapsułkowe ekspresy do kawy i odkurzacze. Ten sprzęt gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale także z innych regionów świata i z Polski.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a nieopodal Rzeszowa małe AGD. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy. BSH w Polsce rozwija Centra Badań i Rozwoju w Łodzi i w Rzeszowie oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Dzięki temu polska myśl techniczna ma swój udział w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń AGD oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań zawiązanych z Internetem.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin