Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie rękawic motocyklowych?

Zakup rękawic motocyklowych może wydawać się prostym zadaniem, szczególnie jeżeli ktoś nigdy nie miał okazji zobaczyć, jak zróżnicowana jest obecnie oferta tego typu produktów. Na szczęście duży wybór rękawic daje możliwość wybrania takiego modelu, który będzie wygodny nawet podczas pokonywania dłuższych tras, a przede wszystkim zapewni kierowcy odpowiedni poziom ochrony.

  1. Dlaczego rękawice motocyklowe są tak ważne?
  2. Jakie skórzane rękawice motocyklowe wybrać?
  3. Kiedy przydadzą się turystyczne rękawice?
  4. Stylowe rękawice motocyklowe damskie
  5. Największy wybór rękawic motocyklowych

Jeżeli nie chcesz tracić czasu na to, aby samemu porównywać dostępne w sprzedaży skórzane rękawice motocyklowe i sprawdzać, czym różnią się turystyczne rękawice od szosowych, możesz skorzystać z naszych wskazówek. Dzięki nim uda ci się kupić rękawice, które będą idealnie pasowały na dłonie motocyklisty.

Dlaczego rękawice motocyklowe są tak ważne?

Niezależnie od tego, czy ktoś jeździ motorem już od wielu lat, czy też dopiero zaczyna swoją przygodę z dwoma kółkami, rękawice motocyklowe skórzane należy traktować jako obowiązkowe wyposażenie. Wynika to z tego, że podczas utraty równowagi lub wypadku kierowca odruchowo wyciąga ręce w stronę asfaltu. Jeżeli więc nie będą się na nich znajdowały specjalne rękawice z porządnymi wzmocnieniami, to można narazić się na ogromne problemy.

Jakie skórzane rękawice motocyklowe wybrać?

Kupując nowe rękawice do jazdy motocyklem, trzeba mieć na uwadze trzy istotne rzeczy. Pierwsza z nich związana jest z koniecznością wybrania produktu idealnie dopasowanego do dłoni, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Kolejną istotną rzeczą jest uwzględnienie preferowanego stylu jazdy. Inne rękawice sprawdzą się w przypadku osób, które poruszają się motocyklami sportowymi, a inne zwolennikom długich wycieczek motocyklem. Ostatnią rzeczą, o której warto pamiętać podczas takich zakupów, jest unikanie niesprawdzonych produktów. Rękawice mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo motocyklisty, dlatego nie należy dla niewielkich oszczędności kupować tańszych modeli. Przemawia za tym również to, że porządne produkty znanych firm cenione są za wysoką trwałość. To sprawia, że raz kupione rękawice letnie lub inny model wykonany z wysokiej jakości materiałów posłuży motocykliście przez co najmniej kilka sezonów. Dzięki temu nie trzeba będzie za jakiś czas myśleć o wymianie rękawic na nowe, co niepotrzebnie generowałoby dodatkowe koszty.

Kiedy przydadzą się turystyczne rękawice?

Do najpopularniejszych kategorii rękawic należy zaliczyć rękawice turystyczne. Jeżeli ktoś korzysta z motoru przez większą część roku, warto pomyśleć o zakupie dwóch par. Jedna z nich zapewni wówczas komfort podczas gorących dni, a druga podniesie poziom komfortu termicznego podczas niskich temperatur. Wybierając rękawice wykonane ze skóry (często wykorzystywana jest skóra kozia) najlepiej kupić parę ze specjalną warstwą laminowaną. Dzięki niej rękawice są wodoodporne, więc można ich używać nawet podczas deszczu. Maksymalny komfort jazdy to jednak nie wszystko, bo bardzo ważne jest, aby górna część rękawicy wyposażona była w elementy odblaskowe, a całość miała wzmocnienia. To sprawia, że motocyklista będzie lepiej widoczny w czasie jazdy, a jeżeli nawet doszłoby do wypadku przy dużych prędkościach, to wzmocnienia skutecznie zabezpieczą dłonie przed bolesnymi otarciami. Nowoczesne rękawice zapewniają nie tylko odpowiednią wentylację, ale też nie trzeba ich ściągać, aby skorzystać ze smartfona. 

Stylowe rękawice motocyklowe damskie

O ile większość kierowców nie zwraca dużej uwagi na to, jakiego koloru są ich rękawice do jazdy terenowej, to nie można zapominać o paniach, którym zazwyczaj zależy na tym, aby rękawice odpowiednio komponowały się z resztą ubioru. Wówczas warto wybierać nie tylko modele, których producent zastosował wysokiej jakości materiały, ale też zwrócić uwagę na to, jak wygląda końcowy produkt. Wysokiej jakości rękawice na motocykl dla kobiet i mężczyzn można znaleźć w ofercie sklepu internetowego imready.eu/oferta/rekawice-motocyklowe-5010755, gdzie dostępne produkty zostały podzielone na kilka kategorii. 

Największy wybór rękawic motocyklowych

Wspomniany podział ułatwia zakupy osobom, które nie znają się na akcesoriach i odzieży motocyklowej. Wystarczy jedynie wskazać, czy potrzebne są rękawice miejskie, off-road, sportowe lub turystyczne, aby ograniczyć liczbę wyświetlanych produktów wyłącznie do tych, które będą idealnie odpowiadały oczekiwaniom użytkownika. W podobny sposób można wybrać jednego z wielu producentów (w ofercie dostępne są produkty takich firm jak: IXON, SPYKE, FLY, OXFORD, ADRENALINE i wielu innych marek). Dużym ułatwieniem jest również to, że przy rękawicach znajdują się informacje związane z tym, czy jest to produkt dedykowany kobietom, czy może świetnie sprawdzi się podczas upalnych dni. Eliminuje to ryzyko nietrafionych zakupów, a w razie potrzeby klienci zawsze mogą skontaktować się ze sprzedawcą i poprosić o pomoc w doborze rękawic na motocykl.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin