Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Specjalizacje w szkołach policealnych – który kierunek wybrać?

Zastanawiasz się nad podjęciem nauki w szkole policealnej? Obecnie można wybierać spośród licznych kierunków. Dużą popularnością cieszą się kierunki medyczne, a przy tym coraz częściej pracę lekarzy wspierają nie tylko pielęgniarki z dyplomem studiów wyższych, ale także wykwalifikowany personel z dyplomami szkół policealnych. To w nich można nauczyć się m.in. jak wykonywać pobranie krwi czy nawet – asystować przy operacjach. A to jedynie dwie spośród licznych czynności, o jakich w teorii i w praktyce można się tam uczyć. 

Medyczne studium zawodowe – jakie daje możliwości?

Naturalnie wszystko zależy od wybranego kierunku. Nie każdy potencjalny słuchacz takiego studium marzy o wkłuwaniu się w żyły czy podawaniu narzędzi chirurgowi, co czeka część absolwentów kierunku Opiekun medyczny. Na szczęście opcji jest znacznie więcej. Można np. uczyć się zawodu asystentki stomatologicznej (https://procivitas.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/technik-dentystyczny/) lub zdobyć kwalifikacje niezbędne do pracy jako masażysta. Szkoła policealna dająca wykształcenie na kierunku Technik masażysta przygotowuje do tego zawodu znacznie lepiej, niż kilkutygodniowy kurs masażu. Tu nauka trwa dwa lata i obejmuje zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne zarówno z zakresu budowy i poszczególnych funkcji ludzkiego ciała, technik masażu, jak i innych związanych z tym zagadnień. 

Uczyć się na kierunku technik masażysta zaocznie, czy może dziennie? To również kwestia, jaką należy rozważyć przed złożeniem dokumentów rekrutacyjnych do szkoły. Niezależnie od tego z różnego rodzaju masażów chętnie korzysta coraz więcej osób. W szkole medycznej zapoznasz się z różnymi rodzajami masaży — klasycznym, sportowym, antycellulitowym itp. Mając tak szeroką wiedzę i umiejętności, możesz znaleźć pracę zarówno w gabinetach urody, jak i w wielu placówkach medycznych i rehabilitacyjnych. 

Technik masażysta – czy warto uzyskać dyplom na tym kierunku?

Ucząc się zawodu Technika masażysty, poznasz nie tylko same rodzaje masażów, ale przede wszystkim zyskasz cenną wiedzę z zakresu funkcjonowania ludzkiego organizmu, co z kolei może zachęcić Cię do podjęcia nauki w innym, zbliżonym kierunku. Jednocześnie po ukończeniu studium na tym kierunku zyskasz atrakcyjny zawód, jaki może stać się Twoją życiową ścieżką. 

A może od dawna marzysz o tym właśnie zawodzie? Wówczas zdecydowanie warto postawić na medyczne studium zawodowe oferujące m.in. taką specjalizację. 

Pracę jako masażysta możesz znaleźć w:

  • ośrodkach rehabilitacji
  • gabinetach fizjoterapeutycznych
  • przychodniach fizjoterapeutycznych
  • ośrodkach typu SPA/sanatoriach
  • w szpitalach na różnych oddziałach
  • w gabinetach odnowy biologicznej
  • hotelach
  • itp. 

Technik masażysta to zaledwie jeden z wielu medycznych kierunków w szkołach policealnych. Możesz zostać także wykwalifikowanym Opiekunem osoby starszej, Podologiem, Technikiem sterylizacji medycznej Terapeutą zajęciowym itd. Jeżeli szukasz bezpłatnej szkoły policealnej w Kielcach, sprawdź koniecznie ofertę Procivitas – szkoły oferującej znacznie więcej kierunków!

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin