Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Do budowy sądu jeszcze sporo, ale akt erekcyjny wmurowano. Takie rzeczy tylko w kampanii

Biskup poświęcił miejsce pod budowę Sądu Okręgowego w Rzeszowie
Na uroczystości nie mogło zabraknąć biskupa seniora diecezji rzeszowskiej Kazimierza Górnego, który poświecił akt erekcyjny. (Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości)

– Sprawy w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie będą toczyć się w godnych warunkach – zapowiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny oraz kandydat na posła z list PiS w jednym podczas ceremonii wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego gmachu Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Obecna siedziba Sądu Okręgowego mieści się w rzeszowskim Zamku Lubomirskich. To jednak ma się zmienić. Starał się o to już Tadeusz Ferenc, ówczesny prezydent. Chciał, aby zamek został przejęty na cele kulturalne.

Po latach, jego marzenie zaczyna się spełniać. Nowy gmach powstanie przy ul. Dołowej. Jego powierzchnia wyniesie ponad 13,5 tysięcy metrów kwadratowych. W kompleksie będzie znajdować się m.in. 27 sal rozpraw, 193 pokoi dla pracowników sądu, 11 pomieszczeń do przechowywania akt spraw bieżących, a także archiwa Sądu Okręgowego i Rejonowego. Na zrealizowanie inwestycji zostanie przeznaczone ponad 250 milionów złotych.

Wtorkowa uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod fundamenty nowej siedziby sądu miała charakter symboliczny, ponieważ budowa nadal jest w etapie przygotowawczym. Jakiekolwiek prace budowlane to pieśń przyszłości. Najwcześniej rozpocząć się mogą w przyszłym roku.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin