Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Mielec w końcu ma nową halę sportową

Budowa hali kosztowała ok. 154 mln zł, z czego 81,2 mln zł pochodzi z kasy miasta. Zapisany w umowie termin zakończenia budowy hali minął 22 stycznia ub.r. (Fot. Paweł Galek)

Budowa hali sportowej w Mielcu dobiegła końca. Prezydent Jacek Wiśniewski poinformował o zakończeniu procedury odbiorów inwestycji, podał też termin oddania obiektu do użytkowania. Stanie się to w środę (2 sierpnia). Następnego dnia oficjalnie oddany do użytku zostanie basen. A w piątek i sobotę odbędzie się pierwszy mecz w hali, w którym zmierzą się reprezentacje Polski i Turcji w siatkówce kobiet.  

Dobre nowiny prezydent Jacek Wiśniewski przekazał na poniedziałkowym (10 bm.) briefingu prasowym, zorganizowanym przed wejściem do nowej mieleckiej hali sportowej.

Kilkaset usterek

– Wcześniej trzy sprawy blokowały przystąpienie do odbioru tego obiektu. Były to: system pomiaru czasu na basenie, akustyka na kilku salach i kluczowy element związany z elektryką – wyliczał prezydent.

– W końcu jednak wykonawca zgłosił gotowość przystąpienia do odbioru. Ta procedura rozpoczęła się 19 czerwca i trwała z – nie ukrywam – małymi przeszkodami. Jedną z nich był system przeciwpożarowy, który w czasie odbioru nie zadziałał. Zostało to jednak usunięte i dziś możemy cieszyć z zakończenia inwestycji – dodał. 

To nie znaczy, że mielecka hala jest idealna. Są usterki. Mirosława Gorazd, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mówiła, że jest ich… kilkaset.

Zaznaczyła, że wykonawca zobowiązał się do ich usunięcia do końca sierpnia.

– To są głównie rzeczy związane z jakością tynków i posadzek oraz malowaniem. To są drobne rzeczy. Żadna z nich nie zagraża bezpieczeństwu, można bez problemu ten budynek użytkować – podkreśliła.  

– Jest natomiast kilka rzeczy, które nie zostały zrobione, i mamy tego świadomość. W związku z tym będziemy pomniejszać wartość wynagrodzenia wykonawcy, ale to są takie detale, które będą rozwiązane w toku dalszego postępowania – zastrzegła dyrektor MOSiR. 

Otwarcie hali sportowej w Mielcu 2 sierpnia

Prezydent Mielca przedstawił również plan wydarzeń, jaki będzie towarzyszył otwarciu nowej hali sportowej. Drzwi obiektu zostaną dla mieszkańców otwarte do zwiedzania w środę, 2 sierpnia. Na własne oczy będzie można zobaczyć zarówno arenę główną, jak i salę treningową wraz ze ścianą wspinaczkową oraz niektóre inne pomieszczenia.

Dzień później oficjalnie otwarty zostanie basen. Sportową inauguracją następczyni „Hangar Areny” będą towarzyskie mecze siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet z Turcją zaplanowane na piątek i sobotę, 4-5 sierpnia. 

Nowa hala sportowa w Mielcu składa się z kilku części. W jednej z nich są pływalnie, w tym 25-metrowy basen sportowy z ośmioma torami i widownią.

W części treningowej hali znajdzie się boisko do piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki czy badmintona. Atutem tego miejsca będzie ścianka wspinaczkowa.

Główna arena mieleckiej hali dedykuje się dyscyplinom zespołowym. W jej otoczeniu znajdą się: szatnie, sala konferencyjna, pokoje trenerskie i sala rozgrzewkowa.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin