REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Pociągiem z Rzeszowa  do Przemyśla pojedziemy w 50 minut

Pociąg Polregio jadący do Przeworska na stacji kolejowej w Rzeszowie.
Na zakończenie modernizacji linii kolejowej z Rzeszowa do Przemyśla trzeba będzie jeszcze poczekać co najmniej 6 lat. (Fot. Wit Hadło)

Dzięki modernizacji linii kolejowej z Rzeszowa do Medyki przejazd pociągów ze stolicy Podkarpacia do Przemyśla będzie krótszy. Teraz na tej trasie prędkość maksymalna wynosi 120 km/h, a za kilka lat będzie to już 160 km/h.

Obecnie pociągi Polregio na pokonanie tego odcinka potrzebują 1 godzinę i 22 minuty, Intercity 1 godzinę i 6 minut. Po przebudowie infrastruktury pociąg na tej trasie przejedzie poniżej godziny. Ale to dopiero za kilka lat. 

Rozpoczęło się już postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej dla linii kolejowej Rzeszów – Medyka o długości 115 km. Modernizacja obejmie m.in. tory, sieć trakcyjną, rozjazdy i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Koszt inwestycji to 47,3 mln euro.

PKP PLK zapowiada, że opracowanie dokumentacji wykonane zostanie w latach 2024 -2027. A same roboty będą realizowane w latach 2027 -2030. Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK  zapowiada, że to szerszy projekt, bo dotyczy dokładnie dłuższego odcinka na linii nr 91 z Krakowa do Medyki. 

_____

ZOBACZ TEŻ: MagRail po testach. W trzy godziny lewitującym pociągiem z Rzeszowa do Gdyni

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin