Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Ropczyce będą miały nowe oblicze. Powstaną mieszkania dla trzech tysięcy osób

Tak będą wyglądać Ropczyce w województwie podkarpackim
Opracowano już projekt nowego oblicza Ropczyc i na obrzeżu tego miasta powstaną nowe mieszkania oraz parki i tereny zielone. (Fot. UM Ropczyce)

15-tysięczne Ropczyce będą miały odmieniony wygląd. Na obrzeżach miasta, w rejonie ulic Skorodeckiego, Wyszyńskiego i Niwy, realizowany będzie projekt planu zagospodarowania przestrzennego. Mieszkańcy doczekają się nowych mieszkań dla  3 tys. osób, powstać mają parki i place zabaw.

Zgodnie z projektem przygotowywanym przez władze Ropczyc, założono przekształcenie 44-hektarowego obszaru w dynamicznie rozwijającą się część miasta. W planie jest budowa mieszkań dla ponad 3 tys. mieszkańców i będzie to wielorodzinna zabudowa. Pomyślano też o zielonych terenach rekreacyjnych. Powstaną parki oraz place zabaw, które mają spełniać rolę oazy spokoju oraz relaksu dla mieszkańców.

Samorząd ropczycki chce zaangażować mieszkańców w proces planowania nowej przestrzeni. Dlatego projekt wyłoży do publicznej wiadomości i możliwe będzie zgłaszanie uwag i sugestii. Gdy będzie znana data informacja o tym pojawi się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Ropczyce.

Te plany mają przyczynić się do dynamicznego rozwoju miasta. Jak twierdzą urzędnicy, dzięki rozbudowie infrastruktury społecznej i technicznej, w tym nowoczesnych systemów komunikacyjnych, podniesiony zostanie standard życia mieszkańców. A Ropczyce staną się bardziej atrakcyjne dla inwestorów.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin