Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Do 23 marca trwa wystawa „Spojrzenie” w Krośnie. Już 8 marca spotkanie z autorką obrazów – Małgorzatą Patronik

Jedna z prac Małgorzaty Patronik. (Fot. Mat. prasowe RCKP)

Poszukujący subtelności w sztuce i życiu, bliskości z naturą, spokoju i wrażliwości być może odnajdą je w obrazach Małgorzaty Patronik. Dzieła artystki znajdziemy w Galerii Szarej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, a już w piątek, 8 marca będzie można spotkać ją osobiście.

Na wystawie prezentowanej w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza zobaczyć można blisko 50 prac malarskich, które powstały między 2010 a 2023 rokiem.

Autorka posługuje się głównie technikami klasycznymi: olejem na płótnie, pastelami na papierze i temperami na desce.

Obrazy Małgorzaty Patronik można podziwiać w RCKP do 23 marca. (Fot. Mat. prasowe RCKP)
Na obrazach Małgorzaty Patronik można podziwiać m.in. kwiaty. (Fot. Mat. prasowe RCKP)

Tematyką obrazów są: pejzaż – olej na płótnie, kwiaty – olej na płótnie, malowane szpachlą, cykl kilkunastu obrazów pt. „Siła Życia” – olej na płótnie, kilka pasteli o tematyce martwa natura – suchy pastel na papierze, ikony wykonane metodą tradycyjną na desce lipowej malowane temperą żółtkową.

Inspiruje się naturą

Małgorzata Patronik – ur. w 1959 r. w Sanoku, gdzie też mieszka, pracuje, maluje. Ukończyła kierunek Malarstwo na Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku w klasie artysty malarza Jana Szczepana Szczepkowskiego. Od wielu lat związana z Klubem Plastyka przy ODK PUCHATEK w Sanoku. Uczestniczka wielu aukcji charytatywnych.

To autorka wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczka wielu plenerów malarskich w kraju i za granicą. Uczestniczka konkursów sztuki.

Artystka inspiruje się naturą. (Fot. Mat. prasowe RCKP)

Maluje obrazy na płótnie farbami olejnymi, narzędziem malarskim często jest szpachla. W swojej pasji – malarstwie – często używa suche pastele, kredki i ołówki. Jest ikonokopistką – ikony wykonuje metodą tradycyjną na desce lipowej, temperą żółtkową. W swojej twórczości inspiruje się naturą, jest kolorystką, maluje na podstawie swoich własnych obserwacji, fotografii.

  • Spotkanie autorskie z Małgorzatą Patronik odbędzie się w piątek, 8 marca o godz. 17.00. Wstęp wolny.
  • Wystawa „Spojrzenie” czynna jest do 23 marca. Można ją oglądać w dniach odbywających się w RCKP (Galeria Szara, ul. Kolejowa 1) wydarzeń lub po wcześniejszym zgłoszeniu tel. 13 43 218 98 Szczegóły na www.rckp.krosno.pl
Plakat promujący wystawę. (Fot. Mat. prasowe RCKP)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin