Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Kobiety w lotniczym mundurze na Politechnice Rzeszowskiej

Fot. Materiały prasowe

29 lutego 2024 r. w godz. 12:00 – 13:30 w auli V-1 Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się wydarzenie Kobiety w lotniczym mundurze.

Studenci Wydziału Zarzadzania zrzeszeni w Kole Naukowym Bezpieczeństwa Lotniczego „Eskadra” organizują od kilku lat serię spotkań pod tytułem „Twarze lotnictwa”. Na Politechnice Rzeszowskiej w najbliższy czwartek 29 lutego 2024 r. odbędzie się kolejna edycja tego cyklicznego wydarzenia poświęcona roli kobiet w lotnictwie.

Ideą projektu „Twarze lotnictwa” jest propagowanie wiedzy z zakresu problematyki lotniczej, która legła u podstaw utworzenia naszej uczelni. Projekt realizowany w formie otwartych wykładów i prelekcji połączonych z dyskusją uczestników jest przeznaczonych dla szerokiego kręgu odbiorców i miłośników lotnictwa. Do wygłaszania wykładów i udziału w spotkaniach zapraszani są uznani naukowcy i profesjonaliści funkcjonujący w środowisku lotniczym z wielu ośrodków krajowych i zagranicznych.

Najbliższa edycja wydarzenia zatytułowana „Kobiety w lotniczym mundurze” będzie okazją do wysłuchania inspirujących historii oraz doświadczeń kobiet pełniących służbę w różnych dziedzinach lotnictwa. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli się zapoznać z technikami pracy: pilotki samolotu myśliwskiego, pilotki samolotu transportowego, kontrolerki ruchu lotniczego, meteorolożki i synoptyczki, inżynierki pokładowej statków powietrznych, techniczki samolotu, personelu aeromedycznego, personelu pokładowego, stewardesy.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin