REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 19 czerwca 2024

„Miarka za miarkę”. Przedpremierowe pokazy Szekspira w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Budynek Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przy ul. Sokoła.
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. (Fot. Archiwum)

Już 14, 15 i 16 czerwca na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie będzie można obejrzeć przedpremierowe pokazy „Miarki za miarkę” Williama Szekspira w reżyserii Szymona Kaczmarka. Premiera spektaklu zaplanowana została na 26 października i towarzyszyć będzie 62. Rzeszowskim Spotkaniom Teatralnym – 03. Festiwalowi Arcydzieł.

„Miarka za miarkę” to „utwór zbyt tragiczny, żeby być komedią i zbyt ironiczny, żeby być tragedią”. Żywiołowy i frywolny komizm przeplata się w nim z poważną i przenikliwą refleksją nad mrocznymi stronami ludzkiej psychiki.

To historia o niebezpieczeństwach nadużywania władzy i sztuczkach, jakimi posługują się ludzie, by zmusić innych do postępowania zgodnie z ich wolą.

Szekspir pokazuje, że raz wywalczone prawa nigdy nie są dane na zawsze, a frazesy o porządku i sprawiedliwości często służą za maskę dla realizacji egoistycznych interesów.

„Miarka za miarkę”. (Fot. Mat.promocyjne)

„Miarkę za miarkę” w przekładzie Piotra Kamińskiego i Anny Cetery-Włodarczyk wyreżyseruje znany podkarpackiej publiczności z wcześniejszych realizacji („Hedda Gabler”, „Idiota”), laureat Złotego Yoricka na Festiwalu Szekspirowskim – Szymon Kaczmarek. Za dramaturgię spektaklu odpowiada Żelisław Żelisławski, autorką scenografii jest Kaja Migdałek, kostiumami zajęła się Marta Śniosek-Masacz, a muzykę skomponował Kamil Tuszyński. Na scenie zobaczymy Annę Demczuk, Anielę Kowalską, Kaję Kozłowską-Żygadło, Justynę Król, Michała Chołkę, Jakuba Gąsiora, Pawła Gładysia, Mateusza Marczydło, Adama Mężyka, Macieja Karbowskiego, Marka Kępińskiego oraz Roberta Żurka.

Spektakl dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt współfinansowany ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

Szczegółowy repertuar Teatru im. W. Siemaszkowej znajdą Państwo TUTAJ!

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin