Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Muzyka filmowa na przemyskim zamku. Koncert Maksyma Rzemińskiego już 23 lutego

Zamek Kazimierzowski w Przemyślu
Zamek Kazimierzowski w Przemyślu. (Fot. Archiwum)

Czy ponadczasowe arcydzieła światowej kinematografii można przywołać przez muzykę? Będzie można się o tym przekonać już w piątek 23 lutego, zasiadając na sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.

Podczas Koncertu Muzyki Filmowej „The best of” wystąpi Maksym Rzemiński (piano). Ukończył on I i II stopień szkoły muzycznej w Kielcach w klasie fortepianu prof. Janiny Woźniak. To absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka, który odbył także kurs mistrzowski u prof. Barbary Hesse Bukowskiej na Litwie. W młodości stypendysta wielu fundacji.

Plakat koncertu. (Fot. mat. organizatora)

Podczas piątkowego koncertu, Maksymowi Rzemińskiemu towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy.

Nie zabraknie poruszających serca słynnych motywów filmowych z produkcji takich jak „Gladiator”, „Lista Schindlera”, „Interstellar”, „Twin Peaks”, „Rosemary’s baby”, „Gra o tron” czy „Zwierzęta nocy”. W programie także premierowe utwory.

Początek koncertu: godz. 19.00.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin