REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

„Szalone nożyczki” po raz 300! Komediowy weekend w Teatrze Siemaszkowej (24-26.05.)

„Szalone nożyczki”. (Fot. Teatr im. W. Siemaszkowej)

„Szalone nożyczki” to komediowy hit, który od ponad 13 lat nie schodzi z afiszy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Zbliżający się weekend to doskonała okazja, by dać się ponieść fali dobrego humoru, ponieważ spektakl zostanie zaprezentowany na Dużej Scenie po raz 300!

„Szalone nożyczki” to tekst wielokrotnie wystawiany na deskach amerykańskich teatrów. Również w Polsce cieszy się niesłabnącą popularnością. Po raz pierwszy wystawił je w 1999 roku Teatr Powszechny w Łodzi. Rzeszowską premierę miały w 2011 roku, a wyreżyserował je specjalista od tego tytułu – Marcin Sławiński.

Rzeszowskie „Szalone nożyczki” widziały już wiele – zmieniającą się obsadę, nieplanowane dublury, a nawet oświadczyny wśród widzów!

W „Nożyczkach” przez wiele lat grali: Aleksander Janiszewski, Grzegorz Pawłowski, Kornel Pieńko i Beata Zarembianka, a aktualnie na deskach „Siemaszki” możecie oglądać je w wykonaniu Anny Demczuk, Justyny Król, Michała Chołki, Józefa Hamkało, Marka Kępińskiego i Roberta Chodura.

Budynek Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przy ul. Sokoła.
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. (Fot. Archiwum)

Przez trzynaście lat „Szalone nożyczki” obejrzało ponad 100 tysięcy osób, a wśród nich także tacy, którzy spektakl widzieli kilkukrotnie.

Tych, którzy „Szalonych nożyczek” jeszcze nie widzieli lub chcieliby zobaczyć je po raz kolejny, Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza na widownię już w najbliższy weekend (24-26 maja). Bilety do nabycia w kasach Teatru lub na stronie www.teatr-rzeszow.pl.

Szczegółowy repertuar Teatru im. Wandy Siemaszkowej znajdą Państwo TUTAJ!

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin