REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Weekend w rzeszowskim Teatrze „Maska”. Sprawdź najnowszy repertuar (19-21.04.)

Spektakl „Zemsta” będzie można obejrzeć w Teatrze Maska w piątek – 19 kwietnia. (Fot. Teatr Maska)

„Zemsta” i „Statek Noego” znalazły się w weekendowym repertuarze rzeszowskiego Teatru Maska. Kiedy będzie można obejrzeć poszczególne spektakle?

„Zemsta”

(Fot. Teatr Maska)

Piątek (19 kwietnia), godz. 9.00 i 11.30 – Scena Duża

Choć prapremiera sztuki Aleksandra Fredry odbyła się niemal dwa wieki temu, „Zemsta” pozostaje jedną z najpopularniejszych i najbardziej ukochanych polskich sztuk. Wciąż na nowo obdarzany rolą lustra, w którym odbijamy rodzimą rzeczywistość sąsiedzkiego piekiełka, tekst „Zemsty” nie zestarzał się ani na jotę, bo i nasze narodowe przywary nadal trzymają się mocno

Pomimo „konfliktogennej” tematyki Fredrowski świat namalowany jest jednak ciepłymi, życzliwymi barwami, osładzając gorzką niekiedy prawdę o Polakach.

Utwór pozostaje przede wszystkim niedościgłą komedią, napisaną charakterystyczną, wpadającą w ucho mistrzowską frazą, skrzącą się od ciętego humoru.

  • Wiek: 14+
  • Reżyseria: Paweł Aigner
  • Obsada: Anna Kukułowicz – Podstolina; Katarzyna Lewandowska – Klara; Bogusław Michałek – Rejent; Paweł Gładyś (gościnnie) – Cześnik; Michał Jarmoszuk (gościnnie) – Papkin; Maciej Owczarek – Wacław; Kamil Dobrowolski – Służący, Murarz

„Statek Noego”

„Statek Noego”. (Fot. Teatr „Maska”)

Niedziela (21 kwietnia), godz. 16.30 – Scena Duża

Co się dzieje podczas deszczu…? Kap, kap, kap… Chlup, chlup… Kiedy to zwykły deszcz, mżawka, kapuśniaczek, wystarczy się otrzepać, tak jak pies albo gołąb, i można iść dalej. A z parasolem i kaloszkami nawet większy deszcz niegroźny. Ale kiedy jest prawdziwe oberwanie chmury?… Deszcz pada i pada i nie widać końca ulewy? Ubranie mokre do suchej nitki. A przy tym można się porządnie przeziębić!

Podobno dawno, dawno temu podczas wielkiej ulewy pod wodą znalazło się wiele lasów, łąk, całych krain… Deszcz padał tak długo, że woda zakryła nawet góry i cały świat zamienił się w wielkie morze. Noe jednak, zanim to się stało, wybudował swój wspaniały statek. A kto się na nim znalazł? Będzie można przekonać się podczas spektaklu.

„Statek Noego” jest drugą z propozycji działającej od 2015 r. Sceny Najnajowej, zapraszającej na przedstawienia najmłodsze dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.

Przyprawiony sporą dozą spontaniczności, nastawiony na bliski kontakt z widzem spektakl do opowiedzenia historii Noego i jego niezwykłej podróży wykorzystuje włóczkowe lalki zwierząt.

  • Wiek: 1,5 +
  • Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec
  • Obsada: Jadwiga Domka, Tomasz Kuliberda

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR ZNAJDA PAŃSTWO TUTAJ!

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin