Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Zobacz niezwykłe zdjęcia! Wernisaż wystawy „W kadrze zapisane” już 12 marca w Krośnie

(Fot. Szymon Muszański)

Każdego roku Fotoklub Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie prezentuje publiczności zbiór fotografii tak różnorodny, jak różni są ich autorzy: od pejzaży, po człowieka, a w końcu podróże i codzienność. We wtorek, 12 marca o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż najnowszej wystawy. Zdjęcia, które promują wydarzenie, robią wrażenie…

Obecna wystawa, to zbiór fotografii, wyróżniających się różnym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość. Prezentuje ona działalność artystyczną fotografików z okresu minionego roku. Tych, którzy byli i nadal chcą być obecni w życiu krośnieńskiego środowiska fotograficznego. Tematyka przedstawianych prac jest bardzo rozległa. Od dominującego jak zwykle pejzażu, poprzez intrygującą postać człowieka, aż po piękno otaczającej nas natury.

(Fot. Damian Pawlus)
(Fot. Łukasz Kozłowski)

– Za pośrednictwem tej wystawy chcemy pokazywać bogactwo ludzkiego doświadczenia, ukazane w różnych kontekstach, formach i odcieniach. To okazja do zanurzenia się w świat artystycznej ekspresji, która przenika zmysły, porusza emocje i skłania do refleksji nad tym, co istotne w życiu – podkreśla Wacław Turek, Prezes Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. – W obliczu codziennych wyzwań, takie wydarzenie jest jak oaza spokoju, która pozwala nam na oderwanie się od biegu życia i zanurzenie się w magii obrazu.

Autorzy fotografii: Krzysztof Antosz, Zdzisław Barut, Maciej Brzana, Waldemar Czado, Zdzisław Gil, Renata Gogola, Łukasz Grudysz, Bartłomiej Kielski-Bardanaszwili, Stanisław Klimek, Łukasz Kozłowski, Robert Kubit, Dorota Malik, Edward Marszałek, Stanisław Materniak, Szymon Muszański, Stanisław Nawracaj, Jakub Niedziela, Przemysław Niepokój-Hepnar, Tomasz Okoniewski, Damian Pawlus, Marek Petrykowski, Jakub Rutana, Artur Stępień, Jacek Szarek, Tomasz Świątek, Wacław Turek.

(Fot. Zdzisław Barut)
(Fot. Łukasz Grudysz)
  • Wernisaż wystawy fotografii „W kadrze zapisane” odbędzie się 12 marca o godz. 18.00 w Galerii Fotografii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1).
  • Ekspozycja czynna: do 31 maja 2024. Można ją oglądać w dniach odbywających się w RCKP wydarzeń lub po wcześniejszym zgłoszeniu tel. 13 43 218 98. Wstęp wolny. Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

CZY WIESZ ŻE…
Od kiedy w ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury w Krośnie zebrali się krośnieńscy fotograficy minęły już 24 lata. W większości byli to członkowie uprzednio działającego Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od tego czasu klubowy dorobek z uznaniem wpisał się w kulturalną mapę Krosna, a można śmiało powiedzieć również i kraju. Zorganizowano ponad 150 wystaw fotograficznych, w blisko 20 międzynarodowych plenerach fotograficznych uczestniczyło 300 amatorów obiektywu z zaprzyjaźnionych przygranicznych fotoklubów. Coraz liczniejsza grupa członków zdobywa nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach i na salonach fotograficznych całego świata, otrzymując prestiżowe tytuły honorowe. Do najczęściej nagradzanych zaliczyć należy Tomasza Okoniewskiego, Przemysława Niepokój-Hepnara, Łukasza Grudysza i Łukasza Kozłowskiego. Kilku z nich za swoją działalność otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Krosna oraz medale przyznane przez Fotoklub RP. Do jednej z form działalności Fotoklubu Do jednej z form działalności Fotoklubu zaliczyć należy długoletnią i owocną współpracę z Fotoklubami z Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

(Fot. Wacław Turek)
(Fot. Tomasz Okoniewski)
(Fot. Jakub Rutana)
(Fot. Mat. organizatorów)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin