Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Chabrowy pokaz mody. Kolekcja Basi Olearki na rzeszowskim deptaku [ZDJĘCIA]

Rzeszowska projektantka mody Barbara Olearka ze swoimi modelkami. (Fot. Wit Hadło)

Kolekcja Basi Olearki Chaber Rzeszowski na głównym deptaku Rzeszowa. Zobacz zdjęcia z niezwykłego pokazu mody.

W sobotni wieczór na głównym deptaku stolicy Podkarpacia odbył się niezwykły pokaz mody pod nazwą Chaber Rzeszowski, który zachwycił licznie zgromadzona publiczność. Projekt jest inicjatywą trzech rzeszowianek: Barbary Olearki, Beaty Kuman i Agnieszki Buk. Jego ideą było wypromowanie motywu, który kojarzyłby się ze stolicą Podkarpacia i był z nim związany historycznie, a jednocześnie był elementem estetycznym, i by mieszkańcy miasta mogli się z nim utożsamiać.

Sobotnia impreza rozpoczęła się w Muzeum Okręgowym, gdzie Judyta Sos wygłosiła prelekcję „Motyw chabra w zdobnictwie stroju rzeszowskiego”. Motyw tego kwiatka, zwanego również bławatkiem, został wyciągnięty z haftu, który zdobił ten strój. Jest ciekawy pod względem formy, nowoczesny i syntetyczny. Jego czerwono-niebieski kolor wiąże się z herbem Rzeszowa, zarówno tym obecnym, niebieskim, jak i wcześniejszym, historycznym, czerwonym.

To właśnie było inspiracją dla premierowej kolekcji mody Chaber Rzeszowski projektantki Barbary Olearki. W sobotni wieczór, na ulicy 3 Maja, zaprezentowano 30 sylwetek mody dziennej, wieczorowej i sportowej. Modelkami były nie tylko profesjonalistki, ale również kilka dziewcząt z Ukrainy. Pierwszy raz na wybiegu zaprezentowały się też dziewczyny z Rzeszowa, licealistki, które odpowiedziały na ogłoszenie w mediach społecznościowych i wzięły udział w castingu. Zachwycona publiczność długo oklaskiwała ich występ.

Chaber Rzeszowski. Pokaz mody na ul. 3 Maja. Zdjęcia z imprezy

Wystep Justyny Gromadzkiej na pokazie Chaber rzeszowski
Wokalistka Justyna Gromadzka wprowadziła publiczność w nastrój. (Fot. Wit Hadło)
Tancerki z grupy Taneczny Rzeszów, założonej przez Joannę Wilk rozgrzały widzów sobotniego pokazu mody. (Fot. Wit Hadło)
Pokaz mody na ul. 3 Maja w rzeszowie
Zaprojektowane przez Basie Olearkę stroje sportowe z charakterystycznym motywem chabra. (Fot. Wit Hadło)
Pokaz najnowszej kolekcji Basi Olearki z Rzeszowa
Chaber Rzeszowski to również moda wieczorowa. (Fot. Wit Hadło)
Nie mogło się obyć bez strojów mody dziennej. (Fot. Wit Hadło)
Beata Kuman, Barbara Olearka i Agnieszka Buk na pokazie Chaber Rzeszowski
Inicjatorki projektu Chaber Rzeszowski: Beata Kuman, Barbara Olearka i Agnieszka Buk. (Fot. Wit Hadło)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin