REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Na co dzień gaszą ogień, potrafią też rozpalić serca!

Fot. KW PSP Rzeszów.

W myśl hasła „Gasimy ogień, rozpalamy serca!” podkarpaccy strażacy koncertowo zagrali w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wraz z innymi służbami mundurowymi byli obecni w każdym ze sztabów na terenie Podkarpacia. W finałowy dzień ich stanowiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Promowali służbę i uczyli bezpiecznych zachowań. Przez cały dzień strażacy uczyli pierwszej pomocy, zapewnili pokazy specjalistycznych grup ratowniczych. Zaznajamiali też z technikami alpinistycznymi i prezentowali sprzęt, który na co dzień wykorzystywany jest przez nich do ratowania życia. Dzięki temu puszki wolontariuszy, którzy byli razem z nimi, bardzo szybko wypełniały się datkami. Wszystko po to, by wesprzeć cel tegorocznej zbiórki „Płuca po pandemii”.

– Do zobaczenia za rok! – napisał na stronie bryg. Marcin Betleja z KW PSP w Rzeszowie.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin