Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Na co dzień gaszą ogień, potrafią też rozpalić serca!

Fot. KW PSP Rzeszów.

W myśl hasła „Gasimy ogień, rozpalamy serca!” podkarpaccy strażacy koncertowo zagrali w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wraz z innymi służbami mundurowymi byli obecni w każdym ze sztabów na terenie Podkarpacia. W finałowy dzień ich stanowiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Promowali służbę i uczyli bezpiecznych zachowań. Przez cały dzień strażacy uczyli pierwszej pomocy, zapewnili pokazy specjalistycznych grup ratowniczych. Zaznajamiali też z technikami alpinistycznymi i prezentowali sprzęt, który na co dzień wykorzystywany jest przez nich do ratowania życia. Dzięki temu puszki wolontariuszy, którzy byli razem z nimi, bardzo szybko wypełniały się datkami. Wszystko po to, by wesprzeć cel tegorocznej zbiórki „Płuca po pandemii”.

– Do zobaczenia za rok! – napisał na stronie bryg. Marcin Betleja z KW PSP w Rzeszowie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin