REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Nowy film twórców „Chłopaków”. „Dzień i Noc” do niedzieli można oglądać w Rzeszowie

Na zdjęciu Katarzyna Machałek i Łukasz Machowski podczas premiery filmu „Dzień i Noc” w Rydze
Na zdjęciu Katarzyna Machałek i Łukasz Machowski podczas premiery filmu „Dzień i Noc” w Rydze (Fot. materiały prasowe ).

Do niedzieli, 14 stycznia 2024, mieszkańcy i mieszkanki Rzeszowa mogą zobaczyć film „Dzień i Noc” w reżyserii Katarzyny Machałek i Łukasza Machowskiego, pochodzącego z Podkarpacia.

Duet Michałek i Machowski nakręcił pełen emocji film „Chłopaki”, opowiadający o przebywających w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie. Teraz w Kinie Zorza można oglądać ich kolejną produkcję „Dzień i Noc”.

„Dzień i Noc” to polsko-brytyjska koprodukcja, dwie historie opowiadające o sile kobiet i tajemnych obrzędach ludowych Polski Wschodniej. Film łączy ze sobą kino fabularne oraz dokumentalną obserwację, aby w oryginalny sposób opowiedzieć o najstarszym pokoleniu kobiet z Roztocza i stworzyć filmową mozaikę życia. W roli głównej wystąpiła legendarna polska aktorka i laureatka Paszportu Polityki, Sandra Korzeniak. Wcieliła się w rolę wiedźmy Nawoji. Muzykę do filmu skomponował wybitny kompozytor z Wenezueli, Nascuy Linares.

Kadr z filmu "Dzień i Noc"
Główną role w filmie zagrała laureatka Paszportu Polityki, Sandra Korzeniak (Fot. materiały prasowe ).

„Dzień i Noc” miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rydze. Jako jedyny obraz z Polski zakwalifikował się do Konkursu Głównego.

Był także kandydatem to ORŁÓW i nagród Polskiej Akademii Filmowej. Jego amerykańska premiera odbyła się na Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles.

Zwiastun filmu „Dzień i noc”.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin