Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 2 marca 2024

Piknik Kolejarski na otwarcie dworca w Rozwadowie

Stara lokomotywa na stacji w Rozwadowie
Piknik Kolejarski rozpocznie się na rozwadowskim Rynku już o godz. 15. Zakończenie wydarzenia o godz. 22. (Fot. Małgorzata Rokoszewska)

Już piątek, 8 września, na Rynku w Rozwadowie odbędzie się Piknik Kolejarski, podczas którego nastąpi otwarcie dworca kolejowego Stalowa Wola-Rozwadów.

– Stacja w Rozwadowie była niegdyś sercem węzła kolejowego. Organizując Piknik Kolejarski chcemy nawiązać do jego historii i przypomnieć, jak ważną rolę odegrała kolej w przemysłowym rozwoju Południowo-Wschodniej Polski.  Tegoroczne kolejarskie święto będzie obfitowało w wiele atrakcji, m.in.: pokaz tresury psów Straży Ochrony Kolei, warsztaty kolejowe i quizy prowadzone przez maszynistę instruktora z Centrum Szkolenia Maszynistów, zwiedzanie centrum sterowania ruchem kolejowym LCS Rozwadów, prezentacje makiety kolejowej i kolekcji eksponatów ze stacji Rozwadów. Wystawa „Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem” w Muzeum Regionalnym będzie również dostępna dla chętnych, do godziny 18:00 – informuje Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Uczestnicy imprezy w Rozwadowie będą mogli spotkać się z sympatycznym nosorożcem Rogatkiem bohaterem Kampanii Kolejowej ABC II i wziąć udział w wielu zabawach i warsztatach edukacyjnych. Wydarzenie na Rynku w Rozwadowie to idealna okazja do zdobycia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa poprzez zabawę na świeżym powietrzu.

Podczas wydarzenia nie zabraknie także akcentów muzycznych. Na płycie rynku wystąpi kapela i chór „Lasowianka”, a dzień pełen atrakcji zakończy Miejska Potańcówka.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin