Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Robert Makłowicz znów będzie gotował dla rzeszowian. Już na majówce

Robert Makłowicz gotuje dla rzeszowian w trakcie festiwalu "Karpaty na widelcu"
Robert Makłowicz w akcji podczas I edycji festiwalu „Karpaty Na Widelcu”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem rzeszowian i gości. (Fot. Wit Hadło)

Nie musieliśmy długo czekać, aby kulinarny celebryta znowu zawitał do stolicy Podkarpacia. Już 3 maja Robert Makłowicz ponownie będzie gotował dla rzeszowian. Tym razem festiwal „Karpaty Na Widelcu”, którego jest patronem, będzie częścią rzeszowskiego Święta Paniagi.

Ulubione święto mieszkańców Rzeszowa zbliża się wielkimi krokami. W tym roku Święto Paniagi, jak dawniej nazywano ul. 3 Maja, zostanie rozszerzone o kulinarny festiwal Karpaty Na Widelcu”. Jego pierwsza, dwudniowa edycja, odbyła się we wrzeniu 2022 r. Tegoroczna została skrócona do jednego dnia, co wcale nie oznacza, że czeka nas mniej atrakcji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rzeszowskie Juwenalia 2023 płatne i bez disco polo. Gwiazdą Maryla Rodowicz

Już od 1 maja aleją Pod Kasztanami zawładną jarmarki rękodzieła i regionalnych produktów. Jednak to dzień 3 maja będzie prawdziwą ucztą dla ciała i ducha. Będą m.in. występy artystyczne, korowód kucharzy i pokaz kulinarny Roberta Makłowicza.

– Łączymy dobrze znane wydarzenie, jakim jest Święto Paniagi, z nowym, niezwykle ciepło przyjętym festiwalem „Karpaty na Widelcu”. To będą trzy dni pełne smaku, muzyki i przede wszystkim świetnej zabawy w najlepszym, bo rzeszowskim i podkarpackim klimacie – zachęca Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Karpaty Na Widelcu po raz drugi w Rzeszowie

W ostatni dzień majówki w Rzeszowie, świętowanie rozpocznie się korowodem kucharzy, dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych oraz zespołów pieśni i tańca (początek godz. 12). Następnie na scenie przy Fontannie Multimedialnej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Święta Paniagi oraz festiwalu Karpaty na Widelcu (godz. 12:30).

Obok fontanny wystąpią: Transylvania National Folk Ensemble (Rumunia), ZPiT Bandoska, Studencki ZPiT „Połoniny” Politechniki Rzeszowskiej, wokaliści MDK, ZDA Uśmiech. O godz. 15 Robert Makłowicz zaprezentuje pokaz kulinarny. Po nim zagra zespół Karczmarze, a następnie na scenie pojawią się: ZPiT Kompanija, wokaliści Rzeszowskiego Domu Kultury oraz ZPiT Hanka. Na koniec zagra Parnas Brass Band.

POLECAMY: Do Rzeszowa wraca Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

O godz. 19:15 impreza przeniesie się na scenę na Rynku, gdzie Robert Makłowicz podsumuje Karpacką Majówkę. Na koniec odbędzie się koncert zespołu The Queens of Soul. W repertuarze utwory Whitney Houston, Amy Winehouse, czy Tiny Turner.

Tego dnia kulturalne życie będzie tętniło także w innych częściach miasta. M.in. w fosie Zamku Lubomirskich, przy ul. 3 Maja, Galerii R_Z, Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, Muzeum Okręgowym, Kinie Zorza, I LO, Muzeum Dobranocek oraz w Rzeszowskich Piwnicach.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin