REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

„Śpiąca królewna” Piotra Czajkowskiego w Kinie Zorza

Retransmisja balety Piotra Czajkowskiego.
„Śpiącą Królewna”, balet Piotra Czajkowskiego w Paryskiej Operze Narodowej. (Fot. archiwum)

Już 1 lipca o godz. 18:00 w Kinie Zorza w Rzeszowie będzie można zobaczyć „Śpiącą Królewnę” balet Piotra Czajkowskiego w choreografii Rudolfa Nuriejewa. Będzie to retransmisja widowiska z Paryskiej Opery Narodowej nagrana w listopadzie 2022 roku.

„Śpiąca Królewna” opowiada o księżniczce Aurorze, która zasnęła na sto lat, ukłuwszy się podczas swoich szesnastych urodzin w palec zaczarowanym przez złą wróżkę wrzecionem. Paryski spektakl nie tylko opowiada historię królewny. Jest przede wszystkim pełnym uroku, barw i tanecznej wirtuozerii baletowym koncertem, do którego zaangażowano olbrzymi zespół tancerzy. 

Przedstawienie stworzył  Rudolf Nuriejew, jeden z najwybitniejszych tancerzy i choreografów XX wieku, dyrektor zespołu baletowego Opery Paryskiej. „Śpiącą królewnę”, którą wyreżyserował w 1989 roku oparł na wersję oparł na oryginalnej choreografii Mariusa Petipy. Widowisko, ze względu na swoje piękno, nadal jest grane w Paryżu, blisko 30 lat po śmierci jego twórcy. Słynny balet Piotra Czajkowskiego oparty jest wprost na wersji baśni autorstwa Charles’a Perraulta. Widowisko to trzy godziny niezwykłych przeżyć.

Bilety na retransmisję „Śpiącej królewny” w rzeszowskim kinie Zorza kosztują: 35 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy).

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin