REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie już od 2 grudnia. Będzie sporo imprez

Pracownicy miejskiej zieleni rozkładają choinkę na rzeszowskim rynku
Pomału na Rynku w Rzeszowie rozkładana jest wielka świąteczna choinka. Ma mieć aż 17 metrów. (Fot. Wit Hadło)

Za mniej niż dwa tygodnie na rzeszowskim Rynku stanie Świąteczne Miasteczko. Będzie chatka Mikołaja, bistro z gorącymi grzańcami i słodkościami. Zabłyśnie też świąteczna choinka.

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie to już tradycja. Wraz z nadejściem zimy pojawia się na Rynku. W tym roku oprócz Jarmarku Bożonarodzeniowego z rękodziełem, gastronomią oraz lokalnymi produktami (około 20 kramów), będzie też Szopka Bożonarodzeniowa, czy Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar – z gorącymi grzańcami i słodkościami oraz Domek Świętego Mikołaja. Miasteczko będzie otwarte już od godz. 13, aż do godz. 21.

Ale to nie wszystko. Przez cały grudzień będą odbywać się także różne wydarzenia. Oficjalne otwarcie odbędzie się już 2 grudnia. O godz. 14 zaplanowany jest Bieg Mikołajkowy (Bulwary – Rynek), o godz. 17 zostanie zapalona choinka, a o godz. 18 odbędzie się Fire show.

3 grudnia do Rzeszowa przyjedzie Mikołaj

3 grudnia do Świątecznego Miasteczka przyjedzie święty Mikołaj. O godz. 14 przez Rynek przejdzie parada św. Mikołaja, o godz. 15:05 będzie wręczanie prezentów dla dzieci, a o godz. 16:30 rozpocznie się Koncert Kolęd i Pastorałek. Jeśli rodzice chcą „pomóc” świętemu, to powinni napisać wiadomość ze zgłoszeniem na adres swiatecznemiasteczko.rz@gmail.com do godz. 9, 29 listopada. W w temacie należy wpisać: “Mikołaj na Rynku – zgłoszenie”, a w treści imię i nazwisko dziecka a także numer kontaktowy do rodzica.

Tego dnia o godz. 17 nastąpi otwarcie Domku świętego Mikołaja.

Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku w Rzeszowie
W Świątecznym Miasteczku w Rzeszowie nie zabraknie w tym roku Jarmarku Bożonarodzeniowego. (Fot. Wit Hadło)

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie. Karaoke, kolędy i kino plenerowe

Co jeszcze czeka nas w tym roku w Świątecznym Miasteczku na rzeszowskim Rynku? W piątek, 8 grudnia, o godz. 18 rozpocznie się karaoke, a godzinę później Christmas Party z DJ-em.

W sobotę, 9 grudnia, imprezy rozpoczną się o godz. 16. Zaśpiewają wokaliści Domu Kultury w Kielanówce. O godz. 17:30 odbędzie się koncert Big Bossa, a pół godziny później w kinie plenerowym będzie można obejrzeć filmy „Tom & Jerry Świąteczne przygody” oraz „Kevin sam w domu”.

W niedzielę, 10 grudnia, Miasteczko Świąteczne w Rzeszowie będzie działało już od godz. 11. O godz. 12 odbędą się Motomikołajki, o godz. 14 rozpocznie się czytanie świątecznych baśni dla maluchów w domku św. Mikołaja. O godz. 16 będzie można posłuchać muzyki na żywo Swingowe rytmy. O godz. 17 zaplanowany jest koncert Duetu Gajda, o godz. 17:45 Visual Show, a o godz. 18:30 koncerty podopiecznych Magdaleny Smoły.

W piątek, 15 grudnia, znów będzie można zaśpiewać Karaoke. To o godz. 18, a o godz. 19 zaczną się tańce przy muzyce z DJ.

16 grudnia, o godz. 16, będzie koncert Magdaleny Smoły z muzykami. O godz. 17 na Rynku wystąpi Stowarzyszenie Artystów Podkarpacia. Godzinę później rozpocznie się kino plenerowe dla najmłodszych. Najpierw „Smerfy – Opowieść Wigilijna”, a potem „Kevin sam w Nowym Yorku”.

W niedzielę, 17 grudnia, o godz. 14 zaplanowane jest czytanie świątecznych baśni w domku św. Mikołaja, a od 15 na scenie odbędą się występy artystyczne.

Wigilia miejska w Rzeszowie dla wszystkich

Uroczysta wigilia miejska odbędzie się w czwartek, 21 grudnia, o godz. 16. Poczęstunek tradycyjnie zostanie przygotowany przez Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Pół godziny później zaplanowany jest koncert zespołu Vocalove, a o godz. wystąpi Krystian Balawender Quarte.

Dzień później, tradycyjnie na rzeszowian czeka karaoke i party z DJ-em. A w sobotę, 23 grudnia, o godz. 17 będzie można obejrzeć na Rynku Jasełka.

We wtorek, 26 grudnia, więc w dzień św. Szczepana będzie można pobawić się na Rynku, śpiewając karaoke a także bawiąc się z JD-em.


Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin