REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Z Martyną Wojciechowską jeździł na krańce świata. Marek Arcimowicz pokaże zdjęcia w Rzeszowie

Zdjęcie Marka Arcimowicza z wyprawy
Jedno ze zdjęć, które można będzie zobaczyć w Rzeszowie. (Fot. Marek Arcimowicz/National Geographic Polska)

Na zakończenie tegorocznej V edycji Rzeszowskiego Weekendu Fotografii odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marka Arcimowicza pt. „W poszukiwaniu białej plamy na mapie – zdobycie Tramen Tepui”, prezentowanej w przestrzeni Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Marek Arcimowicz obchodzi w tym roku 30 lat pracy artystycznej. To fotograf magazynu National Geographic Polska od początku istnienia pisma, czyli od 1999 roku. Znany jest jako „fotograf do zadań specjalnych”. Z aparatem podróżował przez zaśnieżone pustkowia Spitsbergenu, pustynię Gobi, Papuę, Indie, Mongolię, po szczyty Himalajów. Był wielokrotnym uczestnikiem i organizatorem wypraw wspinaczkowych, eksploracyjnych i badawczych. Zawsze interesowało go to, co egzotyczne, nieznane, odległe.

W 2012 roku w ramach międzynarodowej ekspedycji naukowej do Wenezueli wspiął się na niezdobyty wcześniej szczyt Tramen Tepui. Plonem tej wyprawy było również odkrycie trzech nieznanych dotąd gatunków zwierząt. Od 2014 do 2018 pełnił funkcję fotografa w projekcie „Kobieta na krańcu świata” Martyny Wojciechowskiej. Jego fotoreportaż „Ludzie duchy” ze szkoły w Buhangija w Tanzanii, gdzie uczą się odrzuceni przez społeczeństwo albinosi, można było zobaczyć w wydaniu „National Geographic Polska” oraz podczas wystawy o tym samym tytule.

Prace Arcimowicza były eksponowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. „Oczami fotografów National Geographic”, publikowano je też na łamach wydawnictw książkowych i prasy. W 2016 roku z rąk prezydenta miasta odebrał tytuł ambasadora Wałbrzycha – obok takich osobowości jak Krzesimir Dębski czy Olga Tokarczuk.

Wernisaż wystawy zdjęć Marka Arcimowicza odbędzie się w piątek, 15 grudnia 2023 r. Początek o godz. 18. w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa przy ul. ul. 3 Maja 9 (I piętro). Wstęp wolny. Ekspozycja potrwa do 20 stycznia 2024 r.

Wyprawa na szczyt Tramen Tepui
Zdjęcia, które zobaczymy w Rzeszowie zostały zrobione podczas wyprawy na szczyt Tramen Tepui. (Fot. Marek Arcimowicz/National Geographic Polska)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin