Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Muzeum w Tarnobrzegu szuka sponsorów, by kupić ciekawy obraz

Dzięki hojności uczestników aukcji dyrekcja muzeum zakupi obraz przedstawiający słynnego członka rodu Tarnowskich, który żył w latach 1488-1561. (Fot. Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu)

Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu zaprasza na noworoczną aukcję obrazów, która odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia o godz. 17 w Zamku Tarnowskich. Całkowity dochód z tej aukcji zostanie przeznaczony na zakup XIX-wiecznego obrazu.

Wśród prac, które przygotowano na aukcję będą dzieła m.in. F. Ropsa, M. Ruzamskiego, R. Mrozowskiego, Z. Rubisia, M. Saka, P. Redziniaka, W. Warzywody, B. Wójtowicz- Ślęzak, G. Gerby i wielu innych artystów. Wykonane zostały one w różnej technice. Będą grafiki, pastele, fotografia artystyczna, akwarele i obrazy olejne. Będzie je można zobaczyć przed aukcją już od piątku, aż do rozpoczęcia aukcji.

Pozyskane na aukcji środki finansowe dyrekcja Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu przeznaczy w całości na zakup obrazu przedstawiającego hetmana Jana A. Tarnowskiego na koniu.

– Każdy kto weźmie udział w akcji i zakupi jakąś pracę zostanie uwieczniony jako sponsor tego obrazu – informuje dyrekcja instytucji.

Organizowane w poprzednich latach aukcje w tarnobrzeskim muzeum cieszyły się dużym zainteresowaniem znawców sztuki i kolekcjonerów.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin