REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 22 września 2023

Radość rzeszowian. Fortepian wrócił na Rynek!

Fortepian wraca na rzeszowski rynek
Fortepian waży 300 kilogramów. Na swoje stałe miejsce na rzeszowskim Rynku wrócił na wózku widłowym oraz dzięki krzepie dwóch mężczyzn. (Fot. Wit Hadło)

Muzyka znowu będzie rozbrzmiewać w sercu Rzeszowa. Po chwilowej nieobecności na Rynek powrócił zewnętrzy fortepian. Nie straszna mu zima, czy upał, ale jego użytkownicy już tak.

Całoroczny instrument zniknął z rzeszowskiego Rynku początkiem lipca.

– Był tak intensywnie użytkowany, że potrzebował serwisowania i uzupełnienia części elementów. Brakowało mu kilku klawiszy. Aby naprawić instrument, trzeba było zabrać go z rzeszowskiego Rynku. Trafił on do firmy z Gliwic, od której go kupiliśmy – tłumaczył wtedy Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Pierwotnie miał wrócić po dwóch tygodniach. Tak się nie stało. Firma naprawiająca potrzebowała trochę więcej czasu, aby instrument znowu wyglądał jak nowy. Jednak w środę, 2 sierpnia, fortepian powrócił już na Skwer Kultury i znowu można już na nim grać.

Młody muzyk gra na całorocznym fortepianie, który stoi na rynku w Rzeszowie
Ledwo fortepian powrócił na rzeszowski rynek, a już młody pianista zasiadł przed klawiaturą i zastanawia się, co by zagrać… (Fot. Wit Hadło)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Okładka (jedynka) dziennika Super Nowości wydanie 20 - 21 września 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin