Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

W „Siemaszkowej” rusza IV edycja warsztatów teatralnych

Budynek Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przy ul. Sokoła.
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie już po raz czwarty organizuje warsztaty dla młodzieży

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie rusza nabór do IV edycji wyjątkowych warsztatów teatralnych dla młodzieży znanych pod nazwą Teatr w sieci/NaTenCzas. Finansowana w ramach ministerialnego projektu Przestrzenie Sztuki inicjatywa, skierowana jest do dzieci i młodzieży ze szkół i placówek oświatowych szczebla podstawowego i ponadpodstawowego z Podkarpacia.

Pomysł warsztatów Teatr w sieci/NaTenCzas zrodził się trzy lata temu podczas pierwszego lock-down’u i pandemii COVID-19. Ogromne zainteresowanie projektem ze strony uczniów i nauczycieli zdecydowało o jego kontynuacji w kolejnych latach.

Warsztaty i spotkania z artystami

Tak, jak w poprzednich edycjach, w programie zaplanowano warsztaty teatralne dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Do projektu zaangażowani zostaną prowadzący warsztaty aktorzy, których wyboru dokona rzeszowski Teatr.

Na młodzież czeka seria warsztatów w formie online oraz spotkań z artystami na żywo, które odbędą się we wrześniu i przygotują ich do stworzenia mini-spektakli. Efekty prac warsztatowych zaprezentowane zostaną podczas finału projektu w październiku 2023 r. na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Teatr w sieci/NaTenCzas to projekt stworzony z myślą o szeroko pojętej integracji – dzięki niemu inicjowana jest współpraca pomiędzy aktorami (również freelancerami), a szkołami z całego regionu podkarpackiego, która aktywizuje młodzież, dając możliwość rozwoju, poznawania rówieśników, a także zapoznaje ich z pracą i funkcjonowaniem teatru od kulis.

Można się zgłaszać do czerwca

Zgłoszenia do IV edycji projektu przyjmowane są do 20 czerwca 2023 r. Wyboru szkoły/placówek, których uczniowie wezmą udział w warsztatach dokonuje teatr. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność nadsyłanych kart zgłoszeniowych. Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie „Siemaszkowej”: www.teatr-rzeszow.pl.

Projekt organizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin