Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Małgorzata Zych z Tarnobrzega jednak nie wystartuje z list opozycji

Małgorzata Zych z Tarnobrzega
Małgorzata Zych z Tarnobrzega nie powalczy o senacki mandat z list opozycji. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Małgorzata Zych z Tarnobrzega 30 sierpnia została przedstawiona jako kandydatka do Senatu z listy PSL. Podczas konferencji, została zapytana, czy uważa, że Władimir Putin jest zbrodniarzem wojennym. Jej niejednoznaczna odpowiedź obiła się w mediach szerokim echem.

Tarnobrzeżanka zanim zdobyła rekomendację PSL związana była z Konfederacją. W wyborach w 2019 r. startowała z jej listy. Do niedawna była również liderką tarnobrzeskiego Klubu Konfederacji i aktywnie działała na rzecz inicjatyw promowanych przez posła Grzegorza Brauna.

Małgorzata Zych lokalnie w Tarnobrzegu dała się poznać jako aktywna działaczka, która występowała przeciwko budowie spalarni śmieci, informowała o problemach tutejszego szpitala i tematu inwestowania w ujęcie wód siarczkowych.

Czy Putin jest zbrodniarzem wojennym

Jej przejście z Konfederacji na listę PSL mocno zaskoczyło. Podobnie jak odpowiedź udzielona na konferencji Władysława Kosiniaka-Kamysza, podczas której nie potrafiła jednoznacznie określić, czy Władimir Putin jest zbrodniarzem wojennym, czy nie.

31 sierpnia, prezes PSL, podczas Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie, został zapytany, dlaczego osoby, które nie są w stanie nazwać głośno prezydenta Rosji zbrodniarzem, są na listach demokratycznej opozycji. Lider Trzeciej Drogi odpowiedział wówczas, że jeżeli nie będzie ze strony Zych jasnej deklaracji potępienia Putina i tego, co robi w Ukrainie, „to nie będzie naszą kandydatką”.

Groźba Kosiniaka-Kamysza podziałała, bo tarnobrzeżanka opublikowała oświadczenie, w którym napisała:

„Zbrodnie dokonywane przez Rosjan sprawiają, że Władimir Putin, decydujący o tej agresji, jest zbrodniarzem wojennym. Wszystkie zbrodnie, do jakich doszło podczas tej wojny, muszą zostać rozliczone, a ich autorzy ukarani”.

Małgorzata Zych nie będzie kandydatka opozycji

Zamieszanie z Zych na tym się jednak nie skończyło. W piątek bowiem, jednogłośną decyzją sygnatariuszy paktu senackiego, kandydatka z Tarnobrzega straciła rekomendację w wyborach do Senatu. Rzecznik PSL Miłosz Motyka stwierdził, że Zych – która w poprzednich wyborach starała się o mandat z listy Konfederacji – nie będzie kandydatką ze strony żadnego z ugrupowań tworzących pakt senacki.

Na tę decyzję Małgorzata Zych usunęła wcześniejszy wpis. I opublikowała nowy. Przeprosiła Putina za nazwanie go zbrodniarzem, czym ponownie zaskoczyła nie tylko tarnobrzeżan, ale i sporą część opinii publicznej, która dała temu wyraz w komentarzach opublikowanych w Internecie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin