Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Prezydenci Gdańska i Wrocławia odwiedzili Konrada Fijołka. Zachęcali do głosowania

Konferencja polityków przed rzeszowskim ratuszem
Obok prezydenta Rzeszowa stanęli tego dnia Aleksandra Dulkiewicz, prezydentka Gdańska, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia oraz Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

– Nie spać, nie spać tylko głosować i wziąć udział w najważniejszym święcie i rytuale demokracji – apelował w środę na Rynku w Rzeszowie prezydent Konrad Fijołek. Towarzyszyli mu prezydenci Gdańska, Wrocławia i Sosnowca Oraz Paweł Kowal, kandydat na posła Koalicji Obywatelskiej.

Dla samorządów, jak to ujął Konrad Fijołek – autentycznie wybranych, nadchodzące wybory do parlamentu są bardzo ważne.

– Trzeba podtrzymać tę wolę demokratycznej duszy, jaka drzemie w nas Polakach – zaczął poetycko prezydent konferencję prasową.

Podpowiedział też, na kogo głosować.

– Ważne, aby w tych wyborach wspierać tych kandydatów, i te środowiska, które gwarantują stabilizację funkcjonowania samorządu na najbliższe lata – powiedział Konrad Fijołek.

Dodał, że „stabilizacja finansowa samorządu” jest obecnie bardzo trudna albo bardzo zła. A następnie sprecyzował, kim są ci, co gwarantują jej poprawę.

– Mój przyjaciel z podwórka Paweł Kowal (…) i kandydatka do Senatu z Paktu Senackiego, moja zastępczyni, pani prezydent Jolanta Kaźmierczak – ujawnił.

Prezydenci zaangażowani w kampanię

Obok prezydenta Rzeszowa stanęli tego dnia Aleksandra Dulkiewicz, prezydentka Gdańska, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia oraz Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

– Wielu z nas włącza się w kampanię „Nie śpij, bo cię przegłosują” – podkreślała Aleksandra Dulkiewicz.

Wtórował jej Jacek Sutryk.

– Wolny, demokratyczny, pluralistyczny samorząd, a nie państwo etatystyczne, centralistyczne, które próbuje wchodzić w wolę samorządu, odbierając mu jego możliwości działania lub je krępując. Nie prześpijmy 15 października – mówił górnolotnie prezydent Wrocławia.

Paweł Kowal obiecuje

Paweł „człowiek z Rzeszowa” Kowal zaś wspominał, jak za dziecka, Andrzej Dec, obecnie przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, kupował mu książki, bo kandydat Koalicji Obywatelskiej nie miał na nie pieniędzy. Oprócz opowieści z dzieciństwa były także obietnice.

– Moją obsesją ma być to, żeby Rzeszów był Europejską Stolicą Kultury. Jako poseł będzie to moja obsesja, hobby i praca każdego dnia, aby pokazać rzeszowską kulturę. Myśmy o tym za mało jeszcze mówili, ale kiedy mówię o Rzeszowie, to nie tylko o kopaniu ziemniaków, które kocham, nie tylko o miodobraniu, ale też o Nalepie, Szajnie i Grotowskim – wymieniał kandydat na posła.

Dobroduszny Andrzej Dec, powiedział, że „to co się dzieje przez ostatnie 8 lat urąga wszelkiej przyzwoitości”: – Rządy PiS-u doprowadziły do takiej sytuacji, że zmniejszyły nam dochody, a nie odebrały zadań. Wzięły te pieniądze, a potem do celów propagandowych rozdają je wedle uznania – podsumował Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin