REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 24 lutego 2024

Prezydent Mielca: PiS chce kupić mieszkańców mojego miasta

Prezydent Jacek Wiśniewski wspólnie z politykami KO zaapelował do mieszkańców Mielca o udział w najbliższych wyborach parlamentarnych. (Prezydent Jacek Wiśniewski wspólnie z politykami KO zaapelował do mieszkańców Mielca o udział w najbliższych wyborach parlamentarnych. (Prezydent Jacek Wiśniewski wspólnie z politykami KO zaapelował do mieszkańców Mielca o udział w najbliższych wyborach parlamentarnych. (Fot. Paweł Galek)

We wtorek (18 bm.) w południe na Placu Armii Krajowej w Mielcu z mieszkańcami spotkali się politycy Koalicji Obywatelskiej: Sławomir Nitras, Krystyna Skowrońska i Barbara Nowacka. Apelowali o pilnowaniu wyborów parlamentarnych. Głos w tej sprawie zabrał również prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski. Nie zostawił przy tym suchej nitki na lokalnych politykach Prawa i Sprawiedliwości. 

Prezydent Jacek Wiśniewski wspólnie z politykami KO zaapelował do mieszkańców Mielca o udział w najbliższych wyborach parlamentarnych: – Ja doskonale wiem jak ważna jest kontrola wybory. Udowodniliśmy to 3 czerwca ub.r., kiedy podpisaliśmy w tej sprawie szerokie porozumienie między partiami demokratycznymi w Senacie – mówił prezydent. 

„Oni chcą kupić mieszkańców”

– Poseł Sławomir Nitras powiedział, że partia PiS finansowana jest z pieniędzy publicznych. U nas w Mielcu jest Fundacja Prometeo, która jest sponsorowana właśnie z pieniędzy spółek Skarbu Państwa. Prowadzi ona swoją politykę, typowo PiS-owską politykę. Przedstawia to co się dzieje w naszym mieście jak w krzywym zwierciadle – grzmiał włodarz. 

– To, co zawarte jest w tej w tym czasopiśmie (Przegląd Mielecki, który wydaje Fundacja Prometeo) – to czysta propaganda. Oni chcą kupić mieszkańców naszego miasta za ich pieniądze, pokazując im że w Mielcu się źle dzieje.

To nieprawda. Jeżeli wspólnie przystąpimy do tych wyborów i przypilnujemy je, , to jestem przekonany, że powtórzy się w 2018 r., kiedy to wygrałem z kandydatem PiS-wskim wybory na fotel prezydenta miasta.

 Dzięki temu nie ma w magistracie PiS-u, tylko osoba niezależna. Choć doskonale sobie państwo to jest zdajecie sprawę, ile mamy rzucanych kłód pod nogi – dodał Wiśniewski.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin