Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 24 maja 2024

Wybory 2023. Ziobro i Kuchciński jedynkami PiS z Podkarpacia

Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro, jedynka PiS do Sejmu z Podkarpacia. (Fot. Wit Hadło)

Koniec czekania. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do Parlamentu. Okazało się, że z Podkarpacia będzie startować… Zbigniew Ziobro. Z pierwszego miejsca na liście. Druga jedynka jest Marek Kuchciński.

Listę nr 23, w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim, otwiera na Podkarpaciu Zbigniew Ziobro. Marek Kuchciński natomiast jest „jedynką” okręgu nr 22, krośnieńsko-przemyskiego.

– Była to długa praca, niełatwa. Kandydatów przede wszystkim na te najwyższe miejsca, a jeszcze bardziej na jedynki było wielu – powiedział Jarosław Kaczyński prezes PiS. – Wydaje nam się, że jest to wybór najlepszy z możliwych.

Zbigniew Ziobro urodził się w 1970 roku w Krakowie. Od 2015 był minister sprawiedliwości w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego, od 2016 ponownie został prokuratorem generalnym. Stoi na na czele Suwerennej Polski.

Kuchciński w przeciwieństwie do Ziobry, ma związek z Podkarpaciem, na którym się urodził. Za rządów PiS był marszałkiem Sejmu. Ze stanowiska zrezygnował. W tle odrywała się afera z lotami. Jak podawała Rzeczpospolita, loty Kuchcińskiego z Rzeszowa do Warszawy i z powrotem kosztowały budżet państwa ponad 4 mln zł za 15 miesięcy.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin